Turek. Bezpieczne życie seniora

Turek. Bezpieczne życie seniora

Dzisiaj, tj. 14 kwietnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które zostało zorganizowane w sali Miejskiego Domu Kultury w Turku. Seniorzy usłyszeli o zagrożeniach, jakie występują w miejscu zamieszkania, w miejscach publicznych oraz w ruchu drogowym.

14 kwietnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanego w ramach projektu „Bezpieczne życie seniora”. Uczestnikami spotkania były osoby zrzeszone w  Turkowskim Klubie Seniora + .

Policjanci przedstawili i omówili  metody działania przestępców metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Podczas spotkania ostrzegano, aby osoby starsze nie przekazywały żadnych kwot pieniędzy obcym osobom, a także nie ulegały namowom na oferowane transakcje. Omówiono prawne konsekwencje podpisywania umów, właściwe zachowanie w placówkach bankowych, bankomatach, a także w środkach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusz ostrzegał również o niewpuszczaniu do domu nieznanych osób. Policjanci przekazali seniorom  jak nie stać się ofiarą takich przestępstw. Zwrócili również uwagę na zagrożenia występujące w miejscach publicznych.

Dodatkowym punktem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W szczególności poruszono tematykę związaną z noszeniem elementów odblaskowych oraz bezpiecznym zachowaniem na przejściach dla pieszych.

Jak nie stać się ofiarą oszustów?
  • Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań
  • Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności.
  • Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.
  • W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.
  • W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną rozłączając się! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.
źródło: KPP Turek

Tagi: , , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Wrzesień 2018 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
pt 21

Kino TUR. Iniemamocni 2

21 września - 24 września
pt 21

Kino TUR. Zakonnica

21 września - 24 września
pt 21
sob 22

Tuliszków. Rajd Rowerowy Zawrót Głowy

22 września godz. 09:30 - 12:00
sob 22
sob 22

Gm. Turek. I Rodzinny Rajd Rowerowy

22 września godz. 11:00 - 18:00

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.