Turek. Co ze Szlachetną Paczką?

Kochani! Wiemy, że co roku oczekiwaliście na ten dzień wspólnie z nami. Szczególnie ostatnie lata pokazały, ile wspaniałych osób wspiera nas i wszystkie inicjatywy, których się podejmujemy. Zdecydowaliśmy jednak, że w tym roku nasza stała ekipa wolontariacka, nie weźmie udziału w Szlachetnej Paczce. Dostajemy od soboty mnóstwo zapytań: “Wszystkie rodziny znalazły już darczyńców?”, “Turek, dlaczego nie ma Was w bazie?!”, dlatego oficjalnie postanowiliśmy odnieść się do tej sytuacji – informuje Centrum Wolontariatu w Turku.

Do Szlachetnej Paczki (a jest to projekt ogólnopolski) zgłosić się może każdy – dotyczy to również liderów, wolontariuszy, asystentów i wielu innych osób. Kiedy dziesięć lat temu podjęliśmy się tego wyzwania, nie spodziewaliśmy się, że rozrośnie się to do takich rozmiarów – zdecydowaną wizytówką naszego wolontariatu stała się właśnie ta akcja. Czerwony kolor rządził w naszym mieście już od września, kiedy tańcząc Poloneza w samo południe ogłaszaliśmy otwarcie bazy.

W ciągu dziesięciu lat przewinęło się kilkaset (naprawdę!) osób, które dołączały do Paczki w naszym regionie. Jednak w tym roku nasza “weteranowa” ekipa wspólnie zdecydowała się na przerwę. Nie ma co ukrywać – dużo namieszała obecna sytuacja. Wiemy, co możecie pomyśleć: “ale przecież Paczka się odbywa!”. Jasne, projekt jest kontynuowany, jednak ryzyko, na które mogliśmy narazić wszystkich (zarówno rodziny jak i darczyńców oraz siebie samych) było zbyt duże, przede wszystkim dlatego, że projektem rządzą się konkretne zasady i formalności, których spełnienie budziło nasz niepokój (m.in. osobiste odwiedziny rodzin). Musimy dbać o zdrowie nie tylko swoje, ale i innych – to nasz priorytet.

ALE, ALE! Chyba nie sądziliście, że zostawimy rodziny potrzebujące samym sobie?! Chcemy pomagać, ale na zasadach, które będą bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla potrzebujących DLATEGO NIE ZWALNIAMY TEMPA I ROBIMY NASZ WEWNĘTRZNY, REGIONALNY PROJEKT W RAMACH CENTRUM WOLONTARIATU! Wprawdzie plany jeszcze w marcu były nieco inne, ale planowanie to jedno… a pandemia drugie, dlatego zmodyfikowaliśmy nieco nasz pomysł. WIĘC KOCHANI, DZIAŁAMY, POMAGAMY – JEŚLI WCIĄŻ CHCECIE SPRAWIĆ ODROBINĘ RADOŚCI NA ŚWIĘTA NASZYM TURKOWSKIM SENIOROM TO NIC NIE STOI NA PRZESZKODZIE. Obiecujemy, że w przyszłym roku wrócimy do Was. I to nie z byle czym. Ale z mega świetnym projektem bożonarodzeniowej akcji, który zawojuje naszym regionem.

Wolontariusze z Centrum Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku…. Zapraszają Wszystkich Ludzi Wielkiego Serca do wsparcia SENIORÓW w tak trudnym teraz okresie w jakim się znaleźli. Zamknięci w czterech ścianach…. na łączach telefonicznych z dziećmi, przyjaciółmi w ograniczonym kontakcie ze światem… potrzebują pomocy a my dajmy im trochę radości Dlatego też zapraszamy do przekazywania żywności a Wolontariusze w Mikołajkowych strojach przekażą z uśmiechem dary seniorom.

Centrum Wolontariatu w Turku

Jeżeli znasz lub wiesz, że Senior potrzebuje pomocy – zgłoś Nam Bo…. “Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji. Cywilizacja będzie się rozwijała, jeśli potrafi szanować rozsądek, mądrość osób starszych.” To co czekamy na Was i drobne gesty z Waszej strony….jesteśmy dla Was od 9.00 – 15.00 do 12.12.2020 r. w Centrum Wolontariatu w MDKu – wejście od ul. Mickiewicza, kont. tel.604 752 032.


Tagi: ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.