Turek. Happening, konkursy i prelekcja, czyli obchody Światowego Dnia AIDS

Turek. Obchody Światowego Dnia AIDS

Tradycyjnie uroczystość związaną z obchodami Światowego Dnia AIDS w Turku rozpoczęto happeningiem, który przeszedł w poniedziałek ulicami miasta. W tegorocznym wydarzeniu brali udział uczniowie szkół podstawowych z „Czwórki”, „Piątki” oraz ZSR w Kaczkach Średnich i ZPEW w Turku. Do akcji dołączyła również KPP w Turku. Niezmiennie już od wielu lat obchodom towarzyszy czerwona kokardka, symbol solidarności z osobami zakażonymi wirusem oraz chorymi na AIDS.

Od roku 1988 Światowy Dzień AIDS obchodzony jest 1 grudnia. Data ta integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS podejmowanych na całym świecie. Państwowa Inspekcja Sanitarna w Turku od lat czynnie włącza się do udziału w obchodach organizując m.in. konkursy związane z tematyka HIV/AIDS. Co roku zaprasza do wzięcia w nich udziału młodzież ze szkół podstawowych i średnich.

Konkursy…

Także i w tym roku odbył się wojewódzki konkurs „Nie daj szansy AIDS”, którego podsumowanie etapu powiatowego odbyło się dziś w MDK w Turku. W tym roku konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadanie nie było łatwe, bo wykonanie memu internetowego. Do konkursu przystąpiły dwie placówki.

Pierwsze miejsce zdobyła uczennica ZSR w Kaczkach Średnich Rita Adamczewska, drugie z kolei przypadło Klaudii Wróblewskiej z ZPEW w Turku. Zwyciężczyni reprezentowała powiat podczas finału wojewódzkiego w Poznaniu.

W tym roku odbyła się druga edycja konkursu powiatowego dotyczącego profilaktyki HIV/AIDS oraz uzależnień. Konkurs dla uczniów klas VII i VIII odbywał się pod hasłem „Uzależnienia sprzyjają HIV”.

Uczestnicy za zadanie mieli wykonać prezentacje multimedialną. Do konkursu przystąpiło 72 uczniów z 16 placówek. Nagrody za udział w konkursie otrzymali:

Alicja Krauze – SP 1 Turek, Wiktoria Kornacka – SP Miłaczew, Zuzanna Antoniewicz SP Tuliszków, Amanda Dzikowska – SP Skarżyn, Łukasz Celniak – SP Turkowice, Anna Przybył – SP Słodków, Kamila Rosiak – SP Kowale Pańskie, Zuzanna Walaszczyk – SP Grzymiszew, Patrycja Ptasińska – SP Galew, Damian Dopierała – SP Brudzew, Łukasz Wardeński 0 SP Wyszyna oraz Krystian Łukaszewski – SP Chylin.

Wyróżnienie trafiło do: Michała Buczyńskiego – ZPEW Turek

Nagrody za zdobycie: I, II i III miejsca otrzymali kolejno: Marcin Bukowski – SP Żuki, Julia Misiak – SP 5 Turek i Weronika Gadomska – SP Cisew.

Dziś także podsumowano konkurs “Turek LAB – żyj, nie ulegaj, walcz”. Młodzież wykazała się w kategoriach: literatura, fotografia i film.

Obchodom towarzyszy również wykład o tematyce HIV/AIDS. W tym roku wygłosił prelekcje “Współczesna wiedza na temat HIV/AIDS. Zachowania ryzykowne oraz bezpieczne” wygłosił Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku Alfred Rajczyk.


Tagi: , , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.