Turek. Klub SHDK Górnik z nowym zarządem

Turek. Klub SHDK Górnik z nowym zarządem

Wczoraj rozpoczęła się czteroletnia kadencja nowo wybranego zarządu Rady Klubu SHDK Górnik działającego przy PAK KWB ,,Adamów’’ SA w Turku. Zarząd wybrany został w trakcie zebrania sprawozdawczo-wyborczego, podczas którego zostały wręczone również odznaki honorowych dawców krwi.

20 kwietnia „Barbórka” gościła członków Klubu SHDK Górnik. Wczorajsze spotkanie było okazją do złożenia sprawozdania z działalności za rok 2017 i przedstawienia planu działań na rok 2018. Na przewodniczącego zebrania wybrano Marka Rogowskiego. Nim jednak przystąpiono do prezentacji sprawozdań, zarząd w dowód uznania za dar jakim jest krew nadał odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.

Odznakę III stopnia otrzymali: Górski Zbigniew, Niżałowski Sebastian, Lament Norbert, Jasiakiewicz Adrian, Wietrzykowski  Adrian, Leszczyński  Mariusz.

Odznakę II stopnia otrzymali: Siwiński Bartłomiej, Kowalczyk Tomasz, Jasiakiewicz Adrian, Grabski Waldemar, Mendelak Andrzej, Niżałowski  Sebastian

Odznakę I stopnia otrzymali: Krysztofowicz Jarosław, Kluza Stanisław, Rosiak Dawid, Karbowy Sławomir, Kowalczyk Tomasz, Niżałowski Sebastian.

Głównym celem działalności Klubu SHDK Górnik jest oddawanie krwi i pozyskiwanie nowych członków. Klub liczy obecnie 122 krwiodawców. W minionym roku udało mu się pozyskać 10 nowych członków. Czterokrotnie brał udział w posiedzeniach RG i Rady Prezesów. Klub w 2017 roku zorganizował 6 akcji poboru krwi, w takcie których udało się zebrać łącznie 210.537 mil krwi pełnej, 73.800 mil osocza i 2.014 mil płytek.

Organizowane przez klub akcje cieszą się coraz większym powodzeniem. Uczestniczą w nich krwiodawcy z miasta Turku i okolic.

Z roku na rok mamy coraz lepsze wyniki i jesteśmy dumni, że mamy coraz młodszych krwiodawców. To prestiż dla naszego miasta i powiatu – mówił Zbigniew Buda przedstawiając sprawozdanie.

Każda akcja poboru krwi odbywa się z udziałem członków Rady Klubu, często przy wsparciu Marka Rogowskiego, Józefa Dziedzica, Zbyszka Kluski, Darka Jankowskiego, Bogdana Owczarka oraz Bartka Siwińskiego za co jestem im bardzo wdzięczny – kontynuował Buda.

Poinformował, że Klub SHDK Górnik jest nie tylko przodującym klubem w mieście, ale na dwa województwa zajmuje trzecie miejsce.

W minionym roku krwiodawcy nie tylko oddawali krew, ale i brali czynny udział w organizowanych wydarzeniach. Byli współorganizatorem biegu Tura, pokazu udzielania pierwszej pomocy w parku Tura oraz festynu osiedlowego SM “Tęcza”. Wzięli udział w turnieju tenisa stołowego w OSP Turek, na którym zajęli 1 i 2 miejsce. Zorganizowali ognisko w Nadleśnictwie Turek, czy trzydniową wycieczkę na trasie Szlaku Tatarskiego do Krainy Żubra. Działalność Klubu to również udział delegacji ze sztandarem w uroczystościach świąt państwowych, kościelnych i kopalnianych. A wśród swoich członków mogą poszczycić się dawcami szpiku kostnego.

Dzięki nagłośnionej akcji 1% podatku udało im się pomóc koledze krwiodawcy Sebastianowi Krauze, który uległ wypadkowi i stracił nogę. Na zakup protezy i rehabilitację przekazali w ubiegłym roku z 1%  – 1 647,20 zł.

Co w planach na 2018?

W czerwcu klub będzie gospodarzem spotkania RG i RP z całej Polski. We wrześniu uda się na kongres i wybory władz RG i GKR Dąbrowa Górnicza. W roku 2018 zaplanowano 6 akcji oddawania krwi, w tym tej największej na Dniach Turku. Także i w tym roku klub jako OPP chce wspomóc 1% osoby potrzebujące.

Rada Klubu za minioną kadencję otrzymała absolutorium przy 47 głosach “za” i 8 “wstrzymujących się”.

Nowe władze klubu SHDK Górnik

Rada Klubu działała w minionej kadencji w 5 osobowym składzie i tak też pozostanie w kadencji na lata 2018 – 2022. Tak zdecydowali na piątkowym spotkaniu krwiodawcy. Spośród swoich członków krwiodawcy wybrali nowego prezesa, którym został Bogdan Owczarek. W przeprowadzonych wyborach do rady wybrani zostali ponadto Zbigniew Buda, Elżbieta Lament, Waldemar Marczyński i Bartłomiej Siwiński.

To co zamierza nowy prezes, to propagowanie i przedstawianie klubu na arenie miasta. Bogdan Owczarek poinformował również, że prawdopodobnie na majowej sesji Rady Miejskiej Turku zostanie podjęta uchwała o możliwości bezpłatnego parkowania dla najbardziej zasłużonych dawców krwi.

Na zebraniu dokonano również wyboru komisji rewizyjnej, w skład której weszli: Anna Janiak, Zbigniew Kluska i Zenon Szymanowski. Delegatami na kongres stowarzyszenia zostali Bogdan Owczarek i Zbigniew Buda.


Tagi: , , ,

« Kwiecień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.