Władysławów. Na jarmarku w Wyszynie

Władysławów. Jarmark Wyszyński

Nie trzeba było daleko szukać, żeby kupić przeróżne smakołyki i wyroby artystyczne. Wystarczyło w niedzielę odwiedzić Wyszynę, by zaopatrzyć się w regionalne produkty. 

Jarmark Wyszyński stał się wczoraj królestwem lokalnych wystawców. Przechadzając się między barwnymi stoiskami, na których kupić można było zarówno rękodzieło, jak i produkty spożywcze przy okazji można też było posłuchać muzyki. W ofercie wystawców znalazły się przysmaki i lubiane swojskie specjały produkowane według starych polskich receptur i regionalnych przepisów. Kolejki ustawiały się przy stoiskach z tradycyjnie wypiekanymi chlebami, serami, winami, aromatycznymi herbatkami. Nie zabrakło robótek ręcznych, czy prac z wikliny oraz rzeźby. Także miłośnicy białej broni czy numizmatycy znaleźli coś dla siebie.

Ponadto można było za darmo przebadać się za pomocą podoskopu i zasięgnąć porady fizjoterapeuty. Na każdego czekał też rosół z gęsiny, z kluskami żelaznymi, czy chleb ze smalcem i ogórkiem. Wszystko przygotowane przez KGW Wyszyńskie Kasztelanki. Otwarty dla zwiedzających był także drewniany kościół z XVIII wieku.

Na jarmarku w Wyszynie, na nudę nie mogli narzekać również najmłodsi. Dla nich stworzono wielkie dmuchane miasteczko i kącik plastyczny. Odwiedzający mieli również okazję powrotu do przeszłości za sprawą wioski rycerskiej Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tura. Przybyłym tego dnia na jarmark czas umilały występy zespołów regionalnych: “Wyszynianki”, czy Turkowskiej Kapeli Podwórkowej “Kapela Zza Roga”. Z kolei Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Władysławów dała koncert pieśni marszowych.

Wydarzenie ma być imprezą cykliczną, więc już dziś zapraszamy wszystkich za rok.


Tagi: ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.