Turek. Krwiodawstwo na trudny czas…, czyli test na człowieczeństwo i solidarność

Regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa apelują o oddawanie krwi. Z powodu pandemii koronawirusa zmniejszyła się liczba krwiodawców, ale nie zapotrzebowanie na nią. Zwłaszcza teraz w tym trudnym okresie. W środę, na placu przed parafią św. Barbary stanął mobilny punkt poboru krwi. W ramach akcji organizowanej przez SHDK RP Klub HDK im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy parafii św. Barbary w Turku udało się zebrać ponad 10 l krwi. 

Niestety brakuje krwiodawców. Ludzie boją się koronawirusa, a krew wciąż tak samo potrzebna. Wczoraj, chęć podzielenia się tym bezcennym lekiem zadeklarowało 27 osób. Oddało ją 23 krwiodawców.

Jesteśmy wdzięczni, że pomimo trudnej sytuacji są wśród nas osoby, które nie zamykają się przed innymi, tylko jednoczą w pomocy potrzebującym i dzielą krwią, która ratuje życie. Ogromne podziękowania i wyrazy najwyższego uznania należą się również pracownikom RCKiK Kalisz, którzy w imię wyższego dobra codziennie narażają siebie w służbie drugiemu człowiekowi. Wczorajsza akcja była swoistym testem na człowieczeństwo i solidarność – podkreśla klub i apeluje. – Nie rezygnujcie z oddawania krwi. Potrzebujących, którzy bez niej mogą umrzeć jest znacznie więcej niż w wyniku pandemii.

Wzmożona kontrola w punktach poboru 

Każdy kto przychodzi do punktów poboru krwi musi zdezynfekować ręce specjalnym płynem. Przeprowadzony jest wywiad i wypełniana jest dodatkowa ankieta, czy krwiodawca nie ma któregokolwiek z objawów przeziębienia lub grupy. Ponadto mierzona jest temperatura z czoła i szyi.

W obliczu zagrożenia koronawirusem wprowadzone zostały także pewne ograniczenia. Dotyczą one dawców, którzy wrócili z pobytu z Włoszech, Chin, Francji, Hiszpanii, Iranu itd. czyli z tych miejsc, gdzie występuje zwiększona zachorowalność na koronawirusa. Ponadto od wizyt w miejscach poboru muszą się wstrzymać na 14 dni, również krwiodawcy którzy miały kontakt z osobą chorą.

Krew do ratowania zdrowia i życia pacjentów jest niezbędna. Dlatego zapraszamy na kolejną akcję. O jej terminie poinformujemy na portalu Turek24.


Tagi: , ,

« Kwiecień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.