Turek. Letnie Biuro Poselskie posłanki .Nowoczesnej [wideo]

Posłanka Paulina Heinnig - Kloska w Turku

Na skwerze Mehoffera w Turku rozstawiła we wtorek swój namiot posłanka Paulina Hennig-Kloska. Inauguracja jej Letniego Biura Poselskiego odbyła się z początkiem lipca na rynku w Gnieźnie. W kolejnych dniach można ją było spotkać  na ulicach Wrześni, Środy Wielkopolskiej, Śremu, czy Koła. Wczoraj zawitała do naszego miasta.

Spotkanie kończy objazd w ramach Letniego Biura Poselskiego po regionie. W lipcu odwiedzała miejscowości powiatowe. W sierpniu natomiast rozpocznie trasę po gminach leżących w obrębie poselskiej działalności. Celem spotkań jest podsumowanie mijającej kadencji i przedstawienie planów na kolejne lata.

Chciałabym usłyszeć od obywateli co myślą na temat koniecznych zmian w Polsce. Co myślą o ostatnich zmianach w służbie zdrowia, w edukacji i w regionie – wyjaśnia posłanka .Nowoczesnej.

W Turku mówiła m.in. o problemach szkolnictwa i transformacji energetycznej naszego regionu.

Rząd PiS bardzo wiele obiecywał i chyba niewiele udała się zrobić jeśli chodzi o region Wielkopolski wschodniej. Natomiast to co nam się udało zrobić to spełnienie obietnic z zeszłorocznej kampanii samorządowej. Obiecaliśmy, że będziemy dążyć, żeby wschodnią Wielkopolskę wpisać do platformy powęglowej i to się udało – mówiła podkreślając, że ważnym jest, aby teren byłego województwa konińskiego utrzymał status producenta energii. W tym celu duże znaczenie będzie miało pozyskanie środków z UE. Na transformację terenów górniczych przeznaczono 5 mld EUR – informowała Paulina Hennig-Kloska.

Oświacie potrzebny jest spokój

Deforma oświaty przyniosła nie tylko skutki w postaci podwójnego rocznika w szkołach. Odczuwają ją również samorządy. Posłanka zapowiada, że ośmioletnia szkoła pozostanie  – nie będziemy robić kolejnej chaotycznej zmiany w oświacie, która znowu przebuduje cały system o 180 stopni – mówi. Jej zdaniem to do samorządów powinno należeć jak chcą kształtować system edukacyjny u siebie. Gdzie i jaka szkoła będzie funkcjonować, gdyż to na nich obecnie spoczywa wypełnienie luki finansowej z subwencji oświatowej. Jak kiedyś było to 20 proc. dziś muszą ją zapełniać w 40 – 50 proc. Dotyka to najbardziej małe miasta i tereny wiejskie. Wprost obwinia reformę Zalewskiej o to, że w jednych szkołach dobrze przygotowane sale do nauki fizyki, chemii stoją puste, a w innych są przepełnione oddziały, świetlice i chaotycznie zorganizowane korytarze. To zniechęca kolejnych młodych nauczycieli do podejmowania wyzwania jakim jest nauczanie i kształcenie najmłodszych roczników – zaznaczyła parlamentarzystka.

Każdy odwiedzający stoisko otrzymał broszurę informacyjną przedstawiającą działalność w sejmie Pauliny Hennig-Kloska. Jak mówi jest to rozliczenie się z zaufania, którym obdarzyli ją wyborcy. Cztery lata temu zasiadła w ławach poselskich dzięki 7306 oddanym na nią głosom. W pracy parlamentarnej zajmuje się finansami publicznymi, ochroną zdrowia, oświatą, prawami kobiet, ekologią i sprawami rolnictwa. Od 4 lat pełni funkcje wiceprzewodniczącej sejmowej komisji Finansów Publicznych.


Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
sob 06

Rafał Trzaskowski – zbiórka podpisów

6 czerwca godz. 09:00 - 7 czerwca godz. 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.