Turek. Nagrodzili najpiękniejsze misie

W piątek 22  listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków MiŚ wraz z wręczeniem nagród małym artystom. Wydarzenie organizowane jest od wielu lat, w związku z obchodami Dnia Pluszowego Misia.

W tym roku to już XIV edycja misiowego konkursu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Miś przyjaciel wszystkich dzieci”. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji nawiązującej do szerokiego pojęcia oraz rozumienia czym jest przyjaźń. Praca miała być wykonana samodzielnie, zgodnie z tematem i wymogami regulaminu. Dodatkowo nie mógł to być żaden miś wzorowany na znanych bajkach. Konkurs co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, a potwierdzeniem tego jest udział 404 przedszkolaków.

Konkurs rozstrzygano w trzech kategoriach wiekowych: 4-latki, 5-latki i 6-latki oraz w dwóch kategoriach środowiskowych: miasto Turek i powiat turecki. Z Turku napłynęło 155 prac, natomiast z powiatu 249 prac.

Jury w składzie: Joanna Chalecka-Kuraszyk – plastyk (pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku), Donata Józefowicz plastyk (pracownik Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku), Izabela Zielińska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku stanęło przed bardzo trudnym zadaniem. Spośród ogromu prac musiało wybrać te najlepsze.

Miasto Turek

Z miasta Turek wśród 4-latków pierwsze miejsce zajęła Maja Włodarczyk z Przedszkola Samorządowego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Turku. Wyróżnienie otrzymała Weronika Stegienta z Przedszkola Samorządowego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Turku.

W grupie wiekowej  5-latków nagrodę przyznano dla  Hanny Lewandowskiej  z Przedszkola Samorządowego nr 6 im. Kubusia Puchatka w Turku. Wyróżnienie trafiło do Magdaleny Kwaśnej z Przedszkola Samorządowego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Turku.

Z kolei wśród  6-latków nagrodę otrzymała Maja Kleśta z Przedszkola Samorządowego nr 7 im. Misia Uszatka w Turku. Wyróżnienie natomiast wręczono Mai Zioła z Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Chatka”.

Powiat turecki

Wśród prac wysłanych z obszaru powiatu tureckiego w kategorii 4-latków najładniejszą pracę wykonała Oliwia Michalak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie, wyróżnienie dostała Kinga Juszczak z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie.

W grupie 5-latków nagrodę otrzymała praca Liliany Strugielskiej z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie, wyróżnienie powędrowało do Zuzanny Słodzińskiej z Przedszkola w Galewie z filią w Chrząblicach.

Wśród 6-latków najlepsza okazała się praca Magdaleny Andrzejewskiej z Oddziału Przedszkolnego w Koźminie, z kolei wyróżniona została Honorata Bartczak z Przedszkola w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie.

W konkursie, ze względu na dużą ilość pięknych prac, przyznano także wyróżnienia dodatkowe. Otrzymali je: Hanna Antczak z Przedszkola Samorządowego nr 7 im. Misia Uszatka w Turku, Timur Kozarenko z Niepublicznego Przedszkola „Smerfiki” w Turku, Kacper Banak z Przedszkola Samorządowego nr 6 im. Kubusia Puchatka w Turku, Kateryna Tymstan z Przedszkola Samorządowego nr 7 im. Misia Uszatka w Turku, Erwin Bącler z Gminnego Przedszkola w Malanowie, Julia Jankiewicz z Przedszkola w Chlebowie, Małgosia Słodzińska z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Żukach, Michał Położyński z Gminnego Przedszkola w Brudzewie oraz Julia Wojdak z Przedszkola Samorządowego nr 6 im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie.

Po uroczystym wręczeniu nagród i słodkim poczęstunku zaprosiliśmy dzieci do obejrzenia spektaklu teatru Edu-Artis pt. „Gdzie jest dziś mały miś”.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

materiał nadesłany


Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.