Turek. Nowy dyrektor Miejskiego Domu Kultury wybrany

Paweł Siwiński będzie od wtorku, 1 października kierował Miejskim Domem Kultury w Turku. Burmistrz Miasta Turku powołanie nowego dyrektora na najbliższe trzy lata.

O stanowisko ubiegało się troje kandydatów. Wśród nich Katarzyna Cieślak (Turek), Nina Kropidłowska (Kuźnica Janiszewska) i Paweł Siwiński (Mariantów). To właśnie ostatnia kandydatura została przez komisję konkursową zarekomendowała burmistrzowi i ta została przyjęta. Zastąpi na tym stanowisku wieloletnią szefową tej turkowskiej placówki Bożenę Cesarz.

Kim jest Paweł Siwiński?

Paweł Siwiński jest magistrem sztuki, studia ukończył na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Urodził się w Turku, ma 37 lat. Jest nauczycielem, instrumentalistą, gra na akordeonie, saksofonie, pianinie i gitarze. Karierę zawodową zaczynał jako nauczyciel Szkoły Podstawowej w Cisewie. Następnie pracował w Gimnazjum w Słodkowie, w Państwowej Szkole Muzycznej w Kole, a od 2007 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Turku. Jest współzałożycielem oraz prezesem Stowarzyszenia „Big Band Miasta Turek” i z tej roli może być znany wśród turkowian. Wspólnie z Big Bandem organizował tak bardzo uwielbiane przez mieszkańców koncerty z gwiazdami, na których najczęściej z saksofonem, występował m.in. z braćmi Cugowskimi, Sebastianem Riedlem, Skaldami, Zbigniewem Wodeckim i Małgorzatą Ostrowską. Współtworzył także jesienne koncerty patriotyczne i grudniowe koncerty bożonarodzeniowe.

Nowy dyrektor może pochwalić się zatem nie tylko sukcesami menadżerskimi jako prezes Stowarzyszenia „Big Band Miasta Turek”, ale także sukcesami dydaktycznymi w pracy nauczycieli, gdyż jego uczniowie rokrocznie odnoszą sukcesy na konkursach i przeglądach o zasięgu regionalnym i makroregionalnym. Dotychczasowi współpracownicy Pawła Siwińskiego podkreślają jego talent organizacyjny, umiejętną współpracę z ludźmi oraz ogromne zaangażowanie w realizacji podjętych zobowiązań.

Paweł Siwiński spełnił wszystkie wymagania stawiane w postępowaniu konkursowym na stanowisko Dyrektora Domu Kultury w Turku.  Nowy dyrektor Miejskiego Domu Kultury stanowisko obejmie na okres 3 lat.

Paweł Siwiński nowym dyrektorem MDK Turek

foto: miasto.turek.pl


Tagi: , ,

« Luty 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
nie 23

Kino TUR. Urwis

21 lutego - 24 lutego
pt 28

Kino TUR. Tajni i fajni

28 lutego - 2 marca
pt 28

Kino TUR. Gorący temat

28 lutego - 2 marca

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.