Realizm polityczny, odwaga w myśleniu i prostota w działaniu…

Anna bryłka - ulotka

„Realizm polityczny, odwaga w myśleniu i prostota w działaniu – takich polityków potrzebujemy w polskim sejmie” Chce mówić o niżu demograficznym, cenach prądu i żywności oraz reformie ZUS. Anna Bryłka kandydatka Konfederacji Wolność i Niepodległość zaprezentowała w Turku swój pogram wyborczy.

Konfederację tworzą działacze dwóch partii politycznych: Ruchu Narodowego i KORWiN. Do “małżeństwa” tych dwóch ugrupowań doszło jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W maju uzyskali wynik 4,55%, co w przełożeniu na mandaty dało im 0. W jesiennych wyborach także zamierzają razem powalczyć o głosy wyborców. W poniedziałek, w Turku zabiegali o nie liderka listy okręgu 37 Anna Bryłka oraz startujący z miejsca szóstego Łukasz Jankowiak.

Anna Bryłka pochodzi z Kłodawy, jest absolwentką prawa, historii oraz stosunków międzynarodowych, zawodowo zajmuje się handlem zagranicznym. Ponadto jest członkiem zarządu i sekretarzem Ruchu Narodowego. – Dlaczego kandyduję? Potrzeba młodej reprezentacji w sejmie. Jak państwo obserwujecie polską scenę polityczną od kilkudziesięciu lat cały czas są te same twarze. Potrzebujemy nowej zmiany, młodych ludzi w polskim parlamencie. To co nam przyświeca to też przywrócenie pewnego etosu służby publicznej – mówiła kandydatka podkreślają, że cały czas obserwuje się w mediach spory publiczne – Nie rozmawia się o ważnych problemach, które dotyczą chociażby przedsiębiorców.

Z perspektywy polityka i obywatela

Co powinno być zatem przedmiotem kampanii wyborczej? Bryłka najwyżej stawia niż demograficzny, to jej zdaniem największe wyzwanie, przed którym stoją politycy. Z kolei z perspektywy obywatela to przede wszystkim ceny prądu i żywności. Krytycznie odnosi się do prawodawstwa narzuconego Polsce przez Unię Europejską. Podkreśla potrzebę zapewnienia krajowi bezpieczeństwa energetycznego. – Postulujemy budowę elektowi atomowej, to rząd powinien już robić, to jest wyzwanie które ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne. OZE są pewnym uzupełnieniem, ale to są rozproszone źródła energii. Drugim punktem jest postulatów jest bezpieczeństwo żywnościowe i dostęp do żywności. Receptą ma być skrócenie drogi do odbiorcy końcowego, czy też rozbudowanie patriotyzmu gospodarczego. Trzecim problem, na który należy zwrócić uwagę jest niewydolność systemu emerytalnego. Jak podkreśliła potrzebna jest reforma, która będzie rozłożona na lata.

Podczas wczorajszego spotkania była również mowa o przejrzystości prawa podatkowego. Podatki powinny być proste – zaznacza Anna Bryłka. O ostatnim postulacie mówił także Łukasz Jankowiak. Mieszkaniec Wyszyny (gm. Władysławów), przedsiębiorca jako poseł chce walczyć z biurokracją. – Uważam, że podatki powinny być zdecydowanie niższe, część tych pieniędzy powinna wrócić do kieszeni obywateli. To obywatele powinny decydować, gdzie chcą się leczyć, gdzie chcą aby ich dzieci chodziły do szkoły, a podatki przede wszystkim być proste i czytelne – mówił kandydat.

To co interesowało zebranych na spotkaniu z kandydatami to m.in. ustawa 447 oraz propozycje dla regionu. – Poseł z PiS obiecał nam kolej z Turku do Konina, czekamy cały czas. Czy tego rodzaju obietnic też możemy spodziewać się od państwa? – pytała jedna z osób. Literka listy wskazała, że każda z miejscowości w okręgu ma inne problemy. W Kłodawie wg kandydatki jest to rynek pracy i mało rozbudowana komunikacja publiczna, czy infrastruktura drogowa. – Jako poseł nie jestem w stanie obiecać żadnej kolei, bo nie mam takiej możliwości – zaznaczyła Bryłka, podkreślając, że koniecznie to co trzeba przeprowadzić w regionie to  przesył prądu – Są takie regiony w Wielkopolsce, że jest zima i nie ma prądu. Aby w jednym z najbogatszych województw nie było dostępu do prądu, to jest nie do pomyślenia – mówiła.


Tagi: , , , , , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.