Turek. „Oni czytają! A Ty?” – wirtualne otwarcie wystawy już w piątek

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku serdecznie zaprasza na inauguracje wystawy fotograficznej „Oni czytają! A ty?”. Odbędzie się już w najbliższy piątek, 27 listopada o godz. 18.00, w przestrzeni wirtualnej, na profilu facebookowym biblioteki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller.

„Oni czytają! A Ty?”, to niezwykła wystawa fotografii, przedstawiająca 10 znanych i lubianych lokalnych liderów i działaczy, uwiecznionych podczas czytania książek. Wystawa ma na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa i uświadomienie odbiorcom, że czytanie to atrakcyjne i wartościowe zajęcie.

Zależało nam na tym, by pokazać, że znane postacie z Turku chętnie sięgają po książkę w wolnym czasie. Być może zainspiruje to także inne osoby, którym do tej pory z książką nie było po drodze.”  – tłumaczy dyrektor biblioteki, Ewelina Derucka.

Wśród osób zaproszonych do projektu znaleźli się między innymi: Romuald Antosik – burmistrz Turku, Mariola Kadrzyńska-Siwek – przewodnicząca rady miejskiej, Robert Chmielewski – komendant Hufca Turek Związku Harcerstwa Polskiego, Beata Pacławska – koordynator Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych MOPS w Turku, Patryk Wodziński – lekarz z przychodni Medyk w Turku. Autorem wszystkich dziesięciu fotografii jest Filip Boliński.

W związku z sytuacją epidemiologiczną wystawę na razie będzie można oglądać on-line, na dedykowanej stronie. Kiedy tylko instytucje kultury ponownie zostaną otwarte, zdjęcia ozdobią korytarz turkowskiej biblioteki.

Inauguracja wystawy odbędzie się również w przestrzeni wirtualnej, na profilu facebookowym biblioteki, w najbliższy piątek tj.27  listopada, o godzinie 18.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z pisarką i dziennikarką Anną Dziewit-Meller.

Wystawa „Oni czytają a Ty” oraz spotkanie z Anną Dziewit-Meller odbywają się w ramach zadania „Misia: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

„Oni czytają! A Ty?” – wirtualne otwarcie wystawy

materiał prasowy MBP w Turku

Tagi: ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.