Turek. Prawie 10 tys. zł na odnowę ołtarza w NSPJ

Turek, Parafialny festyn rodzinny w NSPJ

Prawie 10 tys. zł udało się zebrać w minioną niedzielę podczas parafialnego festynu rodzinnego zorganizowanego na rzecz odnowy ołtarza w kościele pw. NSPJ w Turku. To kolejny już festyn, który łączy nie tylko mieszkańców Turku, ale i okolicznych miejscowości.

Mieszkańcy nie zawiedli i licznie stawili się 17 września na dziedzińcu parafii. Wzorem lat ubiegłych Komitet Odnowy Kościoła pw. NSPJ w Turku zorganizował festyn rodzinny, z którego dochód przeznaczony zostanie na remont ołtarza św. Józefa. Dzięki wsparciu parafian udało się zebrać 9931 zł.

Na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje, tj. kiermasz domowych wypieków, stoiska promocyjne Miejskiego Domu Kultury w Turku oraz muzeum miasta, Mleczarni Turek, czy KPP Turek. Była i loteria z nagrodami, a także aukcja ofiarowanych przedmiotów. Dzieciom, jak zawsze najwięcej radości sprawiły rozstawione w ogrodzie parafialnym dmuchańce. W trakcie imprezy na scenie swoje talenty wokalne prezentowali soliści i zespoły ludowe z powiatu tureckiego. Festyn zakończył się zabawą taneczną z zespołem Progress oraz ogniskiem.


Tagi: ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.