Turek. Dziś wielki sprawdzian dla gimnazjalistów i… dla rządzących

Turek. Egzamin gimnazjalny 2019

Dziś pierwszy dzień jednego z najważniejszych testów dla gimnazjalistów. Jego wynik po części zadecyduje do jakiej szkoły się dostaną. Nauczyciele mimo apeli rządu nie zawiesili na ten czas strajku, który trzeba przyznać wywołuje wśród społeczeństwa wiele emocji. Zarówno po stronie polityków, rodziców, jak i uczniów.

Akcja protestacyjna rozpoczęła się 8 kwietnia. Jedni ją popierają inni wylewają, czy to publicznie czy na forach internetowych swoje żale obwiniając nauczycieli. Strajkujący od kilku już dni mówili, że na ten czas nie zamierzają z niej zrezygnować. Strona rządząca usilnie próbowała wymóc na nich aby stawili się na egzaminie. Odwoływanie się do emocji i poniżej pasa sugestii, że uczniowie nie mogą stać się zakładnikami nauczycieli tylko pogłębiało spór. Rząd nie docenił nauczycieli, którzy konsekwentnie realizują to co rozpoczęli w poniedziałek rano.

Od dziś aż do piątku trwa egzamin gimnazjalny. Co do kwestii jego przeprowadzenia było wiele pytań. Rzecznik Praw Obywatelskich ostrzegał aby zwrócić uwagę na osoby nadzorujące pracę uczniów w czasie pisania testów. Jego zdaniem niespełnienie określonych warunków może być podstawą do unieważnienia egzaminów.

W Turku wielki test przebiega bez zakłóceń. Na początek młodzi ludzi mierzą się z częścią humanistyczną: historią i WOS oraz językiem polskim. Jutro przed nimi część matematyczno-przyrodnicza, a w piątek test z języka obcego.

Dyrektorzy zadbali o obsadę w komisjach egzaminacyjnych

Jak informuje Elżbieta Pokojowa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku w komisjach są nauczyciele z naszej szkoły jako przewodniczący komisji, są również nauczyciele z innych zaprzyjaźnionych szkół oraz jednostek organizacyjnych miasta Turku, urzędu miasta, OSiR w Turku. Tutaj do egzaminu przystąpiło 115 uczniów (jeden gimnazjalista jako laureat konkursów został zwolniony z egzaminu).

Nie będzie także problemu z obsadzeniem komisji na czas egzaminów ósmoklasistów, gdyż ich liczba będzie mniejsza.

Z kolei w komisjach nadzorujących uczniów w trakcie egzaminów w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku, jak poinformowała dyrektor Zdzisława Kośla znajdują się nauczyciele tejże placówki oraz emerytowani. Łącznie jest 122 gimnazjalistów, z których do egzaminów przystępuje: 120 z języka polskiego, 119 z historii (pozostali są laureatami konkursów i zostali zwolnieni).

Do dzisiejszego egzaminu w Turku nie podeszły dwie osoby, które nie stawiły się z powodu choroby.

Obsadzenie komisji egzaminacyjnych to jedno. Ten test dyrektorzy zdali. Przed rządem sprawdzian aby zapewnić osoby kompetentne do sprawdzenia prac uczniów. Obie dyrektorki zgodnie twierdzą, że w przypadku przedłużającego się strajku może być z tym problem. Czy egzaminatorzy przystąpią do ich sprawdzania? To się niebawem okaże.

Gimnazjalistom życzymy powodzenia.


Tagi: , , , ,

« Lipiec 2019 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
pt 19

Kino TUR. Paskudy. UglyDolls

19 lipca - 22 lipca
pt 19

Kino TUR. Niedobrani

19 lipca - 22 lipca
sob 20

Dni Władysławowa

20 lipca godz. 16:00 - 23:30
nie 21

Tuliszków. Koncert Trzech Tenorów

21 lipca godz. 18:00 - 19:30
pt 26

Kino TUR. Agent Kot

26 lipca - 29 lipca

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.