Udany rok sportowców UKS Skoczek Władysławów

Członkowie UKS Skoczek Władysławów podsumowali miniony rok swojej sportowej aktywności. Rok 2023 przyniósł zawodnikom i ich trenerom wiele sukcesów.

UKS ,,Skoczek” Władysławów prowadzi aktualnie wyłącznie sekcję lekkiej atletyki. I w niej osiąga bardzo dobre wyniki. W roku 2023 “Skoczek” był najwyżej punktującym klubem z powiatu tureckiego. Jednym z bardziej obiektywnych kryteriów rywalizacji sportowej jest ranking w ramach Ogólnopolskiego Systemu Sportu Młodzieżowego, prowadzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sportowcy z powiatu tureckiego w 2023 roku zdobyli łącznie 88.26 pkt. Taka ilość punktów plasuje powiat na 253. miejscu na 376 powiatów.

Swój udział w dorobku punktowym za 2023 r miały następujące kluby;

  1. UKS Skoczek Władysławów – 59 pkt
  2. UKS Piątka Turek – 12 pkt
  3. Klub Jeździecki HEAA – 8 pkt
  4. UKS Sprinter Słodków – 6 pkt
  5. LKS Maraton Turek – 3.13 pkt
  6. UKS Judo Tuliszków – 0.13 pkt

Klub jest też członkiem Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe oraz Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego w Poznaniu.

Tak jak w poprzednich latach, również w 2023 r. klub zajmował się szkoleniem dzieci i młodzieży w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”, a także organizacją sportowych wydarzeń dla dzieci i obozów.

UKS ,,Skoczek” przy współpracy z gminą oraz szkołą podstawową przeprowadził w ubiegłym roku siedem imprez w ramach Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Efektem tych zawodów był złoty medal Igora Karczewskiego i srebro Antoniego Grzymskiego w finale wojewódzkim tego wydarzenia.

Zawodnicy Skoczka odnieśli sukcesy podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski w Toruniu. Przywieźli stamtąd 11 medali. A podczas Mistrzostw Polski sportowcy Skoczka przywieźli trzy medale – złoto i srebro Mateusza Nijakowskiego oraz złoto dla Tomasza Zydorkiewicza w klasie masters.

Podczas uroczystego podsumowania minionego roku nie zabrakło podziękowań i upominków – zarówno dla zawodników, jak i dla wszystkich, którzy wspierają klub w jego działalności.

Fot. gm. Władysławów

Tagi:

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.