Wkrótce wernisaż Aleksandry Klaudii Pokojewskiej

Aleksandra Pokojewska

Za dwa tygodnie w turkowskim muzeum będzie można podziwiać prace niezwykłej artystki rzeźbiarki Aleksandry Klaudii Pokojewskiej. Na jej wernisaż zapraszamy 9 lutego o godz. 18.00

Prace Aleksandry Klaudii Pokojewskiej emanują wyjątkową harmonią, ukazując piękno i głębokie emocje poprzez unikalne formy i wyraziste detale.

Wernisaż Aleksandry Klaudii Pokojewskiej
9 lutego 2024 r., godz. 18.00
Muzeum Miasta Turku

W swojej fascynującej podróży przez figurację, Aleksandra Klaudia Pokojewska skupia się na przedstawieniach, doskonaleniu warsztatu i poszukiwaniu ekspresji mowy ciała. Jej prace to przeniesienie świata wewnętrznego do zewnętrznego, ukazujące intymne dialogi pomiędzy artystką a materią, którą formuje. Rzeźba dla niej to nie tylko medium artystyczne, lecz także romantyczny akt, gdzie bezpośredni dotyk w tworzeniu jest bliskością z własnymi lękami i przemyśleniami.

Biogram:

Aleksandra Klaudia Pokojewska, urodzona w 1997 roku w Koninie, to absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Po studiach na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, uzyskując dyplom magisterski na wydziale Rzeźby, obecnie działa twórczo w pracowni na os. Wyzwolenia w Turku.

Obejrzyjcie jej prace na Instagramie: Instagram Aleksandry


Tagi: , ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.