Po byłej szkole w Smaszewie powstanie filia biblioteki miejsko-gminnej

od lewej: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie; zabytkowy budynek po Szkole Podstawowej w Smaszewie, w którym powstanie filia biblioteki

Biblioteka publiczna w Tuliszkowie pozyskała 2,25 mln zł dofinansowania. Środki zostaną wykorzystane do przebudowy zabytkowego budynku byłej Szkoły Podstawowej w Smaszewie. Powstanie w nim filia biblioteki.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie otrzymała 2,25 mln zł dofinansowanie z ogólnopolskiego programu rozwoju czytelnictwa. Środki przeznaczy na utworzenie swojej filii w zabytkowym budynku byłej Szkoły Podstawowej w Smaszewie. Zostanie on przebudowany, powstanie wypożyczalnia, czytelnia będzie wyposażona w laptopy z dostępem do Internetu szerokopasmowego. Wyodrębniona zostanie sala do pracy z osobami starszymi, pomieszczenia magazynowe i socjalne.

Wokół budynku nowej filii powstanie parking, nowe ogrodzenie, mała architektura. Obiekt będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych (miejsce parkingowe, specjalny podjazd dla poruszających się na wózku inwalidzkim.

Przekształcenie zabytkowego budynku po byłej szkole w Smaszewie przyczyni się do zwiększenia dostępności do kultury, literatury i sztuki, co z pewnością wzbogaci życie kulturalne lokalnej społeczności.


Tagi:

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.