Bloggm. TurekOświataSpołeczeństwo

W Szkole Podstawowej w Chlebowie wiedzą, jak oszczędzać

Kto z nas nie pamięta szkolnej książeczki SKO. Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Od pokoleń zachęca najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów.

Dnia 30 października w Szkole Podstawowej im. Józefa Mehoffera w Chlebowie obchodzony był Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji gościli dyrektora Oddziału 1 Banku PKO BP S.A. w Turku Jolantę Czernichowską oraz opiekuna SKO w szkołach Emilię Kamińską. Celem wizyty było wręczenie na ręce dyrektor Jolanty Junkiert kolejnej już Nagrody III stopnia wygranej przez szkołę w Ogólnopolskim Konkursie dla SKO.

PKO Bank Polski co roku nagradza szkoły, które w programie SKO wykazały się największą aktywnością i pomysłowością. Jolanta Czernichowska podkreślała, iż placówka jest wyjątkowa dzięki inicjatywie i zaangażowaniu opiekuna SKO Izabeli Białas oraz zaangażowaniu ze strony dzieci i rodziców. Zachęcała uczniów nie posiadających kont SKO do oszczędzania.

Tradycyjnie już tego dnia zostały rozstrzygnięte konkursy: „Moja skarbonka” oraz „Plakat promujący oszczędzanie”. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez PKO BP, a pozostali uczestnicy drobne upominki.

źródło: SP w Chlebowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 12 =