Władysławów. Będziemy patrzeć na ręce i rozliczać

Ostatnia w tej kadencji sesja we Władysławowie to nie tylko tradycyjne kwiaty i podziękowania za dotychczasową współpracę, ale też gorzkie słowa sołtysa Russocic apelującego o lepsze traktowanie włodarzy wsi.

Władysławowscy radni podziękowania otrzymali na poprzedniej sesji. Nieobecnym wówczas wójtowi i jego zastępcy dziękowano wczoraj podczas ostatniej sesji tej kadencji. Nie zabrakło kwiatów, pochwał i słów uznania w stronę Krzysztofa Zająca żegnającego się z fotelem wójta.

Chcielibyśmy bardzo podziękować za współpracę, za ten okres 4 lat. Jak to mówią są wzloty i upadki, było różnie, ale było wszystko super. Żeby wszyscy w następnej kadencji mogli tak powiedzieć na koniec, że było wspaniale to byśmy się cieszyli. Myślę, że wykonaliśmy dużo zadań, dużo inwestycji – mówiła Krystyna Michalak zapewniając, że w przyszłej kadencji będą się starać wykonać wszystko co możliwe tyle, że już z panią wójt.

Kwiaty za współpracę otrzymał również zastępca wójta Piotr Szewczyński.

Będziemy wam patrzeć na ręce i rozliczać

Z kolei radny Romuald Miling podkreślił, że rada nie raz się spierała. Jednak były to spory konstruktywne ukierunkowane na pozytywne działanie dla dobra mieszkańców. W imieniu radnych mówił:

Kadencja 2014 -2018 dobiega końca. Trzeba powiedzieć, że była to kadencja niekiedy burzliwa, konstruktywna a niekiedy nie mająca nic wspólnego, z tym co by nazywało się radą, bo różne były okresy. Podsumowując całokształt, jak już to zostało powiedziane ta rada zrobiła dużo i oby przyszła rada i wy państwo, którzy zostaliście w tej radzie  – jest was siedmioro – życzę wam abyście z tą nową radą, która jest powołana zrobili to samo i więcej.

Wyraził nadzieję, że jako podatnik, który mieszka w tej gminie będzie się ona rozwijała dla dobra ogółu mieszkańców. I aby tak się stało, to jak zaznaczył – będziemy wam patrzeć na ręce i rozliczać to co robicie, to co będziecie czynić na przyszłość.

Za współpracę w tej kadencji podziękowali również radni Hieronim Darul, Zbigniew Kusz oraz sołtys Stanisław Kacprzak, który nie omieszkał kilka gorzkich słów skierować do “starej rady”. Jak podkreślił nie chciałby, żeby sołtysi przez nową radę byli traktowani jak dotychczas, a kierowane wnioski pozostawały niezauważone i “odchodziły do lamusa”. Chciałby, aby byli na równi byli traktowani z radnymi, bo nie zawsze tak było. Przykładem jest chociażby wydawana przez gminę gazeta, gdzie próżno szukać wzmianki o tym co zrobili sołtysi

-jest tylko napisane, że radny zrobił to, tamto a sołtys nic. Nie ma w tej wsi sołtysa, wyprowadził się do lamusa – użalał się sołtys Russocic, apelując o szacunek do sołtysów aby nie było kłótni i hałasów.


Tagi: , , , ,

Kalendarz wydarzeń

« Marzec 2019 » loading...
P W Ś C P S N
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
pon 25

Kino TUR. Lego® Przygoda 2

22 marca - 25 marca
pon 25

Kino TUR. Green Book

22 marca - 25 marca
pt 29

Kino TUR. Kobiety mafii 2

29 marca - 1 kwietnia

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.