W Szkole Podstawowej w Wyszynie ślubowali uczniowie pierwszej klasy

W SP w Wyszynie ślubowali uczniowie pierwszej klasy

W Szkole Podstawowej w Wyszynie 22 października 2021 r. odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Uroczystość ta na stałe  wpisała się w kalendarz imprez szkolnych.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasistów przyjęto do grona społeczności szkolnej, przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli.

Najważniejszym jednak  momentem uroczystości było ślubowanie, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klasy I ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Dyrektor Małgorzata Klimaszewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dzięki któremu dzieci zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Wyszynie. Po pasowaniu każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz legitymację szkolną, które zostały  wręczone przez wychowawcę klasy Wioletę Janaszczyk. Po pasowaniu, przybyły na dzisiejszą uroczystość ks. proboszcz Włodzimierz Pawłowski pobłogosławił pierwszoklasistów oraz ich plecaki i przybory szkolne.

Tego dnia nasze pierwszaki w Szkole Podstawowej w Wyszynie zostały  również pasowane na czytelników biblioteki szkolnej. Na koniec rodzice i uczniowie w dowód wdzięczności i z najlepszymi życzeniami wręczyli bukiety kwiatów pani dyrektor, wychowawczyni oraz księdzu.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy zapału do pracy, samych wspaniałych ocen oraz przyjaźni na całe życie. Życzymy także, żeby nasza szkoła stała się dla nich drugim domem, do którego zawsze chętnie się wraca.

Opracowała: Wioleta Janaszczyk, fot. SP Wyszyna

Tagi:

« grudzień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
niedz. 12

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.