Władysławów. Czy mieszkańcy gminy mają szansę na tor rolkowy, a sołtysi na podwyżkę diet?

Bledną szanse na powstanie toru roklowo-rowerowego oraz siłowni we Władysławowie. Podobnie rzecz ma się z podwyżkami diet dla sołtysów, którzy głośno nie potrafią wyartykułować swoich próśb. Na dzisiejszej sesji we Władysławowie zabrakło bowiem doświadczalnych włodarzy wsi, którzy by wspomogli swoich młodym stażem kolegów w tej kwestii.

Nie ma chętnych na budowę toru rolkowo-rowerowego oraz siłowni zewnętrznej we Władysławowie. Po raz trzeci w tym roku został unieważniony przetarg na wykonanie przedsięwzięcia. Powód wciąż ten sam – nie zgłosił się żaden oferent na realizację tego zadania. Radny Zbigniew Kusz w związku z powyższym chciałby aby zabezpieczone na tę inwestycję pieniądze przeznaczyć na coś innego.

Jak poinformowała wójt gminy termin realizacji przedsięwzięcia upływa z końcem sierpnia – wystosowaliśmy do marszałka województwa wielkopolskiego pismo z prośbą o ewentualne rozdzielenie tego zadania i możliwość realizacji tylko samej siłowni zewnętrznej z uwagi na brak wykonawców toru rolkowego. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź. Jeżeli będzie pozytywna to zrobimy w części, jeżeli nie to zrezygnujemy i przeznaczymy środki na inne cele – mówiła Elżbieta Klanowska.

Radny widziałby w tym szansę na budowę chodnika przy ul. Mieszka we Władysławowie – nie wiem czy to media ogólnopolskie trzeba ściągnąć, żeby zobaczyć jak wygląda bezpieczeństwo na tej ulicy? Na osiedlu we Władysławowie zostawiony jest tylko jeden odcinek drogi, gdzie nie ma chodnika. Są zrobione po jednej stronie, w niektórych miejscach po dwóch stronach, a tam nie ma w ogóle – podkreślił.

Zdaniem wójt, jeżeli porozliczane zostaną poszczególne zadania to być może uda się wygospodarować środki na to aby kolejny jakiś ciąg chodnika zrobić.

Mamy w projekcie tego roku realizacje zadania w zakresie przybudowy chodników na terenie osiedla we Władysławowie związane z ulicą Orlą i Zygmuntowską. To po kolei, sukcesywnie musimy realizować i realizujemy. Nie wszystko da się zrobić naraz – stwierdziła wójt Klanowska.

Sołtysi chcieliby, ale się boją?

Chęć była, wniosek był, ale i tak nie znalazł się w porządku obrad. O czym mowa? O piśmie sołtysów w sprawie podwyżki diet, o którą zamierzali poprosić podczas dzisiejszej sesji. W punkcie wolne wnioski żaden z nich nie zabrał jednak głosu czy to z uwagi na brak doświadczenia w sprawowaniu funkcji czy też odważnego, który miałby ten wniosek złożyć.

Sołtysi z gminy Władysławów domagają się 150 zł podwyżki diety. Obecnie za swoją pracę otrzymują 200 zł, a chcieliby 350 zł. Jako argument podnoszą, że od kilku lat nie otrzymali żadnej podwyżki.

Dzisiejszy wniosek, który podpisało 14 sołtysów (na 20 sołectw) co prawda został złożony jednak już po wyczerpaniu porządku obrad. Powinien zostać rozpatrzony na kolejnej sesji, czy pozytywnie to się dopiero okaże.


Tagi: , , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.