Władysławów. Maseczki szyją w przedszkolu
Ponad miesiąc temu przedszkola opustoszały, ale we Władysławowie zamiast gwaru najmłodszych słychać… odgłos maszyn do szycia. To właśnie w Przedszkolu Gminnym powstają maseczki ochronne dla mieszkańców.
Do produkcji maseczek włączyły się panie na co dzień pracujące w przedszkolu. Z zakupionych przez samorząd materiałów wykrawają, szyją i prasują środki ochronne, które obligatoryjnie towarzyszą nam w codziennym funkcjonowaniu. Aktualnie gotowych jest blisko 200 maseczek, a będzie jeszcze więcej… Ich dystrybucją zajmie się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wójt gminy Władysławów Elżbieta Klanowska podziękowała paniom szyjącym maseczki za ich zaangażowanie i chęć niesienia pomocy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
Z racji tego, że od 6 maja planowane jest wznowienie działalności przedszkoli, kolorowe maseczki zostaną uszyte także dla dzieci z Przedszkola Gminnego we Władysławowie. Czekać one będą na przedszkolaków, których rodzice zdecydują o powrocie do placówki.
źródło: wladyslawow.pl








