Władysławów. Sukces Michała Mateli na Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych

Władysławów. Stowarzyszenie Koniczynka na paraspartiakiadzie

Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa, odpowiadając na zaproszenie głównego organizatora XIX Paraspartakiady Śląska i Zagłębia Stowarzyszenia NEURON z Dąbrowy Górniczej, wyruszyło 28 listopada 2018r. z dziesięcioosobową grupą osób niepełnosprawnych z powiatu tureckiego na Śląsk, aby tam wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu.

Na kanwie owocnej, a zapoczątkowanej jeszcze w minionym roku, współpracy ze Stowarzyszeniem NEURON z Dąbrowy Górniczej uczestniczyliśmy jako jedyna drużyna spoza Śląska i Zagłębia w Paraspartakiadzie osób niepełnosprawnych. Na Śląsku spotkaliśmy się z miłym przyjęciem szczególnie ze strony pana Prezydenta Dąbrowy Górniczej, który podarował nam nagrodę specjalną – miniwieżę SONY oraz obdarował wszystkich koszulkami promującymi aktywny tryb życia.

Grupa będąca pod opieką Stowarzyszenia „Koniczynka” z ogromnym entuzjazmem zaangażowała się w zmagania sportowe i brała udział we wszystkich możliwych konkurencjach. Ku wielkiemu zdumieniu, ale i radości wszystkich Michał Matela – uczeń Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie zdobył zaszczytne trzecie miejsce w konkurencji tor przeszkód. Michał został wyróżniony medalem i dyplomem. Miłym akcentem imprezy było wręczenie medali za uczestnictwo wszystkim zawodnikom.

Udział w tego typu przedsięwzięciach to wielka przyjemność. Z satysfakcją można bowiem podziwiać niezwykłe zaangażowanie zawodników, którzy poprzez uśmiech potrafią przełamać wszelkie lody.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni prezesowi Zarządu Stowarzyszenia NEURON w Dąbrowie Górniczej Bogdanowi Zandeckiemu za zaproszenie do udziału w tegorocznej paraspartakiadzie. Była to dla nas kolejna wspaniała przygoda i życzylibyśmy sobie, aby tego typu przedsięwzięć było więcej. Dlatego mówimy do zobaczenia na XX Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia.

Beata Modrzejewska
Prezes zarządu Stowarzyszenia Koniczynka


Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
sob 06

Rafał Trzaskowski – zbiórka podpisów

6 czerwca godz. 09:00 - 7 czerwca godz. 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.