WOŚP Turek. Łapiemy wiatr w żagle! Wszystkie ręce na pokład!

WOŚP Turek. Spotkanie organizacyjne

Kolejny, już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed nami. Turek oprócz pierwszej akcji jest w nim obecny od samego początku. 12 stycznia wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek, a w turkowskim sztabie odbędzie się licytacja. Dziś wolontariusze WOŚP złapali wiatr w żagle i odebrali identyfikatory oraz puszki. Od tego roku sztabem kieruje Paweł Siwiński, który wraz z pracownikami i policją omówił najważniejsze kwestie związane z kwestą.

W niedzielę, na ulice Turku podczas wielkiego finału wyjdzie około 70 wolontariuszy. Nim jednak to nastąpi na początek przekazano garść ważnych informacji dla stałych wolontariuszy i tych, którzy będą grać z orkiestrą pierwszy raz.

Sztab swoją bazę będzie miał, jak co roku w MDK przy Kościuszki 13. Zacznie działać od godziny dziesiątej, wolontariusze z kolei wyruszają na ulice z samego rana. W siedzibie przez cały dzień czekać będą na nich zimne i gorące napoje oraz ciasto. Do dyspozycji będzie również samochód OSP Turek, który dowiezie wolontariuszom w razie potrzeby posiłek. Ponadto o 10.00 w hali widowiskowo sportowej rozegrany zostanie Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Tego dnia o 15.00 przed domem kultury zaparkują cudeńka motoryzacji z Klubu AutoMobil Turek. Za drobną opłatą będzie można się nimi przejechać oraz skosztować żurku z kuchni polowej. Zacznie również działać kawiarenka dla łasuchów.

Jak co roku granie z WOŚP jest okazją do prezentacji młodych talentów. Od godzinie 16:00 zaśpiewają wychowankowie Studia Piosenki MDK. Na scenie wystąpi także zespół BIG UP. Natomiast o godz. 17.00 rozpocznie się sprzedaż i aukcja gadżetów. Światełko do nieba tradycyjnie zobaczymy o godz. 20.00, a po nim występ tancerzy ognia SHADOWS OF FIRE.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Przestrzegali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Kwestować należy w miejscach dobrze oświetlonych. Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach. Przemieszać należy się w grupie. Dla bezpieczeństwa zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. Jeżeli zajdzie potrzeba bez wahania należy zwrócić się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub sztabu WOŚP.

Co wyróżnia wolontariusza WOŚP?

Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem zbiórki, adresem wolontariusza, hologramem potwierdzającym oryginalność identyfikatora, pieczątką Fundacji oraz kodem QR. Wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu. Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze. Każdy kwestujący będzie miał przy sobie również naklejki serduszka.


Tagi: ,

« Lipiec 2021 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.