Wystartował konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”

Wielkopolska Odnowa Wsi / Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów (loga)
Samorząd Województwa Wielkopolskiego (logotyp)

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę dotyczącą naboru zgłoszeń w ramach etapu wojewódzkiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz udział w edycji ogólnokrajowej konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 stycznia 2022 roku.

Nasze „małe ojczyzny” za sprawą środków z funduszu sołeckiego przechodzą różnorodne metamorfozy, zmodernizowana zostaje infrastruktura, z której korzysta cała lokalna społeczność. 30 grudnia Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór w ramach etapu wojewódzkiego konkursu. Celem jest promocja inicjatyw finansowanych lub współfinansowanych z funduszu sołeckiego, które służą wzmocnieniu sołeckich wspólnot lokalnych i poprawie jakości życia na wsi. Fundusz sołecki stanowi instrument motywujący społeczności wiejskie do przejmowania odpowiedzialności za rozwój najbliższego otoczenia.

Sołectwa dysponując funduszem sołeckim realizują projekty, dzięki którym ich najbliższe otoczenie staje się piękniejsze i bardziej przyjazne mieszkańcom. Konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego pozwala aktywnym i rozwijającym się sołectwom wziąć udział w rywalizacji i wygrać atrakcyjne nagrody finansowe. Możliwość awansu do etapu ogólnokrajowego konkursu to także okazja do zaprezentowania przed szerokim gronem odbiorców z całego kraju jak zmienia się wielkopolska wieś.
– mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

Etap wojewódzki konkursu skierowany jest do wszystkich sołectw z terenu województwa wielkopolskiego, które w latach 2010-2021 realizowały projekty finansowane ze środków wyodrębnionych w ramach funduszu sołeckiego lub w których fundusz sołecki stanowił wkład własny.

Na laureatów czekają nagrody finansowe dla:

  • I miejsca – 7 tys. zł,
  • II miejsca – 5 tys. zł,
  • III miejsca – 3 tys. zł.

Ponadto laureat I miejsca w konkursie zostanie zgłoszony do V ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów z siedzibą w Koninie.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronach internetowych: www.umww.pl (podstrona Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi) oraz www.wow.umww.pl

materiał prasowy

Tagi: , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.