Nagrody dla ZSR w Kaczkach Średnich oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR

ZSR w Kaczkach Średnich oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSR w Kaczkach Średnich odniosło podówjny sukces w XX jubileuszowej edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. 6 listopada, w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego odebrali czeki na łączną sumę 16 000 zł.

Do konkursu przystąpić mogły gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie i powiaty, podległe im instytucje lub organizacje i podmioty gospodarcze zarejestrowane na terenie województwa wielkopolskiego, w zakresie działań proekologicznych i prokulturowych. Ponadto, gminy miejskie i organizacje pożytku publicznego mogły składać projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej zmierzającej do poprawy jakości powietrza i sposobu gospodarowania odpadami. W bieżącym roku zgłoszonych zostało 166 projektów. Kapituła konkursu wysoko oceniła projekt zrealizowany w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich w ramach działań prokulturowych: „Szkoła miejscem rozwoju artysty”.

Uczestnicy projektu przekonali jury, że szkoła jest miejscem, w którym zdobywa się wiedzę, ale to także czas intensywnego rozwoju, twórczych poszukiwań, kształtowania się zainteresowań, które rozwiną się w dorosłym życiu. Sukcesy na scenie, podziw rówieśników, rozpoznawalność w lokalnej społeczności jest równie ważna dla młodzieży jak osiągnięcia szkolne. Zajęcia artystyczne w znacznym stopniu wspierają działania szkoły. Integrują młodzież, sprawiają, że kontakt między nauczycielem a uczniem staje się mniej oficjalny, nawet przyjacielski. Wspólne pozalekcyjne działania są kulturalną formą spędzania czasu wolnego, inspirują też do samodzielnego rozwoju.

Oprócz wielkiej satysfakcji wynikającej z uczestniczenia w jubileuszowej edycji, znalezienia się wśród wyróżnionych działań, szkoła została nagrodzona sumą 7 000 zł.

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSR w Kaczkach Średnich też ma się czym pochwalić

Kolejny sukces przypadł w udziale Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół ZSR w Kaczkach Średnich. Za swój projekt: „OZE – przyszłością regionu tureckiego” zgłoszony w kategorii działań proekologicznych, oprócz braw Stowarzyszenie otrzymało aż 9 000 zł.

Wykorzystując bazę ZSR CKP w Kaczkach Średnich, zrealizowany został innowacyjny projekt skierowany do mieszkańców powiatu tureckiego. Miał on na celu zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Począwszy od najmłodszych jego członków, a skończywszy na seniorach, związanej z wykorzystaniem OZE, poprzez edukację z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Ukazanie możliwości i profitów płynących z wykorzystania źródeł odnawialnych. Działania w ramach projektu przekonywały dzieci, młodzież, rodziców i dziadków o konieczności ochrony środowiska. Pokazały jak produkować „czystą“ energię, jak instalować ogniwa solarne, fotowoltaiczne, czy pompy ciepła. Głównym celem była więc edukacja na temat odpowiedzialnego gospodarowania energią elektryczną.

Udział przedstawicieli szkoły i Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR w Kaczkach Średnich w uroczystej, jubileuszowej gali konkursu był niezwykle satysfakcjonujący. Docenione bowiem zostały kulturalne i ekologiczne działania realizowane w pracy z młodzieżą.

materiał nadesłany


Tagi: ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.