“Z tego będzie cud”, czyli spotkanie opłatkowe parafian Świętej Góry Przemienienia w Galewie

Czas świąteczny wykorzystujemy między innymi do tego, by choć na chwilę zatrzymać się i w gronie przyjaciół złożyć sobie życzenia świąteczne i usiąść przy symbolicznym poczęstunku. Od kilku lat parafianie z Galewskiego Wzgórza Przemienienia spotykają się na opłatku. W tym roku odbył się on 7 grudnia w Szkole Podstawowej w Galewie.

Na spotkanie opłatkowe parafian, dobrodziejów, przyjaciół Świętej Góry Przemienienia w Galewie zaprosił ks. kanonik Jacek Buda kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie, Stowarzyszenie Valentinus Galewskiego Wzgórza Przemienienia oraz sołectwo Bratuszyn.

W tym roku spotkanie poprzedziła szczególna uroczystość związana z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchodom jubileuszu towarzyszyło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, posadzenie dębu “Niepodległość” i odsłonięcie symbolicznej mogiły Powstańców Listopadowych. Więcej o tym TUTAJ.

“Z tego będzie cud…”

Wspólny czas świętowania rozpoczęła msza święta, w tym roku z udziałem specjalnego gościa, który zawitał do parafii – misjonarza ks. Bogusława Jaworskiego. W bożonarodzeniowy i kolędowy nastrój wprowadzili gości kolędnicy z Zespołu “Razem” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Galewie z filią w Chrząblicach.

Tradycją jest także, że podczas tych spotkań już od kilku lat wręczane są Róże Przemienienia, dar ks. Jacka Budy. Jest to podziękowanie dla osób, które aktywnie uczestniczą w życiu parafii i wspierają Sanktuarium.

Po wysłuchaniu kapituły Róży Przemienienia miałem bardzo ciężką decyzję, ale cieszę się ze w tym roku Różę możemy wręczyć osobie, która będzie naszą parafię reprezentowała na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Bardzo pięknie pomaga naszej wspólnocie, dziękujemy za jej zaangażowanie i poświęcenie – mówił ks. kanonik wręczając Róże Annie Wójcik.

Kolejną Róże Przemienienia otrzymało małżeństwo Elżbieta i Stanisław Kowalscy. Trzecia Róża wręczona została katechetce Urszuli Frącali.

Tego dnia podziękowania trafiły również do tych, którzy czy to finansowo czy też swoją pracą pomogły w przygotowaniu piątkowego spotkania opłatkowego. Nie zabrakło oczywiście łamania się opłatkiem, wspólnego kolędowanie i poczęstunku przy jednym stole oraz składania sobie najserdeczniejszych życzeń. Zgodnie z polskim zwyczajem na stole królowały potrawy wigilijne, przygotowane wspólnymi siłami.

foto: Marek Gacka, Turek24

Tagi: , , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.