Malarska twórczość i pasja pana Zbyszka z Turku

autor Zbigniew Muszyński - autobus Jelcz

Zbigniew Muszyński, mieszkaniec Turku z artystyczną duszą i sercem.

Zbigniew Muszyński zdolności rysunkowe przejawiał od najmłodszych lat. W latach edukacji wczesnoszkolnej uczył się w swoim mieście w Turku w Szkole Podstawowej nr 4. Kolejną ze szkół była Szkoła dla Słabo Słyszących w Łodzi. Po jej skończeniu powrócił do Turku by kontynuować naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Po skończeniu nauki zaczął rysować w domu dla przyjemności. Do dziś trwa w tej pasji. Warto wspomnieć o jego udziale w wystawie międzynarodowej w Prochowicach koło Legnicy, czy w Pilicy koło Zawiercia. Swoje prace, rysunki pokazał także w pobliskiej gminie w Dobrej koło Turku. W MDK Turek zorganizowano także wystawę jego prac.

Woli malować i szkicować w ołówku. Tematami jego szkiców są kościoły, ciekawe architektonicznie budynki a także lokomotywy, samochody oraz różne zabytki bądź budowle które go urzekną.

Podróżuje po gminach, gdzie szuka tematów, a swoje zdolności i pasje przelewa na papier. Pokazuje swoje miasto rodzinne Turek, tym samym promując je w regionie.

To niezwykle skromny, lubiany i znany człowiek z ołówkiem. Rodzi te prace w domu który dzieli z kochającą Mamą. W tym trudnym czasie pandemii jeszcze bardziej poświęca czas dla twórczości, która jest jego drogą życia.

Życzymy Zbyszkowi człowiekowi o wielkiej wrażliwości i percepcji zdrowia i zapału twórczego na dalsze lata. Niech Bóg mu dalej Błogosławi a ON robi to co kocha. Dziękować Bogu za takich ludzi.
– Andrzej Burszewski

Serce i dusza artystyczna
Pasja Zbyszka fantastyczna ołówek farby pastele
Tak Zbyszek widzi wiele maluje dla przyjemność
Przynosi Zbyszkowi to wole radości
Zawsze można na twórczość liczyć jego
Zbyszka Muszyńskiego

– Kronikarz Andrzej Burszewski


Tagi: ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.