ZHP Turek zorganizował grę terenową. Cel: uratowanie naczelnika Szarych Szeregów

ZHP Turek. Gra terenowa "Uwolnić naczelika |Szarych Szeregów" (2021)

Gra terenowa ZHP Turek.
„Mamy rok 1943, 6 dzień maja. Naczelnik został pojmany!…Po ulicy krąży niemiecka policja, słychać krzyki i strzały. Raz po raz z siedziby Gestapo wyjeżdża więźniarka, wywożąca do obozów obywateli sprzeciwiających się władzy hitlerowskiej. Tego dnia zostaje aresztowany Naczelnik Szarych Szeregów – Florian Marciniak”.

Na harcerzy z powiatu turkowskiego czekało nie lada wyzwanie. W sobotę, dnia 15 maja br. na terenie naszego miasta została rozegrana gra terenowa, której celem było uratowanie Naczelnika Szarych Szeregów.

W samo południe rozpoczęła się akcja uwolnienia Naczelnika. Harcerze wyruszyli spod Komendy Hufca ZHP Turek. Poruszając się po trasie gry spotykali informatorów, którzy przedstawiali im kolejne zadania. Harcerze musieli uzupełnić akta osobowe Floriana Marciniaka, do których informacje zdobywali sczytując QR kody, porozmieszczane na trasie gry. Po uzupełnieniu akt i opatrzeniu ran jednego z informatorów, który został ranny podczas przesłuchań, zadaniem drużyn było oplakatowanie miasta portretami Naczelnika. Na jednym z plakatów zostawiono zaszyfrowane miejsce i godzinę przejazdu więźniarki, przewożącej Naczelnika. Zadaniem harcerzy było odnalezienie trasy przejazdu więźniarki. Wszystkie patrole stanęły na wysokości zadania i przyczyniły się do uwolnienia Naczelnika. Celem gry było przybliżenie postaci Floriana Marciniaka. Teraz już każdy z harcerzy będzie pamiętał kim był Naczelnik i czego dokonał.

Podziękowania dla ludzi dobrej woli

Bardzo dziękujemy pani Beacie Pacławskiej z Centrum Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku a szczególnie wolontariuszom – Idze Kurasik, Oliwii Marciniak, Natalii Pędziwiatr, Adamowi Nowakowi, Kamilowi Antosikowi oraz Kamilowi Kurasik za perfekcyjne wcielenie się w role informatorów i pomoc w przeprowadzeniu gry. Łączy nas służba a sprawować ją z Wami to podwójna przyjemność.

Zespół programowy Chorągwi Wielkopolskiej opracował grę, a Zastępca Komendanta Hufca ZHP Turek ds. Programowych phm. Marta Bakalarz ją przeprowadziła. Z pomocą pośpieszył Komendant Hufca hm. Robert Chmielewski oraz przewodniczącego Zespołu Promocji i Informacji pwd. Michał Kałużny.

Na zakończenie pozostawiamy przesłanie jednego z bliższych współpracowników Floriana Marciniaka – hm. Aleksandra Kamińskiego, niech pozostanie z Wami jak najdłużej.

„Życie jest tylko wtedy coś warte i tylko wtedy daje radość, jeśli jest służbą”


Tagi:

« Czerwiec 2021 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.