Zwolnienia grupowe w Profim. Pracę straci do 340 osób [wideo]

Zwolnienia grupowe w Profim. Pracę straci do 340 osób

Wkrótce nadejdą zwolnienia grupowe w jednym z największych pracodawców w powiecie tureckim. W najbliższych miesiącach pracę straci do 340 osób. Decyzja ta,- jak zapewniono na konferencji prasowej w dniu 15 stycznia – została podjęta po szeregu analiz i jest częścią procesu zmian, które mają pomóc na nowo osiągnąć poziom produkcji sprzed pożaru. – Chcemy Feniksa podnieść z popiołów – mówił Piotr Chełmiński, prezes zarządu Profim.

Jeszcze w listopadzie zakład produkujący meble trawił ogień. Po miejscu pracy 300 osób zostały zgliszcza. Firmę liczącą obecnie 1340 pracowników czekają trudne decyzje. Zarząd Profim ogłosił bowiem restrukturyzacje zatrudnienia. Zwolnienia obejmą zarówno pracowników produkcji, jak i działów wspierających. Pracę ma stracić do 340 osób, nie tylko z hali G16, która został objęta pożarem, ale również hal G8 i G10.

Konsultacje ze stroną społeczną i program osłonowy

Dziś doszło do pierwszych rozmów ze stroną społeczną. Zwalnianym pracownikom zaproponowane zostaną porozumienia. Ma ich objąć program działań osłonowych.

Co mówią przepisy? Otóż w ramach tego rodzaju zwolnień przysługuje odprawa pieniężna w wysokości dostosowanej do długości pracy danego pracownika. Jeżeli dojedzie do zawarcia porozumień Profim zdecydowało się dodatkowo na wypłatę jednej odprawy ponad to co przewiduje KP. Jednocześnie zarząd zadeklarował, że oprócz pełnego wynagrodzenia za listopad, grudzień i styczeń pracownicy, którzy nie świadczą pracy, otrzymają również pełne wynagrodzenie za luty.

W powrocie na rynek pracy pracownikom ma pomóc zatrudniona przez Profim firma outplacementowa. Na miejscu w firmie będą odbywały się targi pracy. Ponadto zarząd jest po pierwszych rozmowach z Powiatowym Urzędem Pracy, władzami lokalnymi oraz Turecką Izbą Gospodarczą.

Do 4 lutego strona społeczna ma czas na udzielenie odpowiedzi zarządowi co do przedstawionego porozumienia. Zarząd liczy jednak, że opowie się ona wcześniej.

Produkcja nie ustaje

Jak poinformowano zarząd spółki już od początku grudnia intensywnie analizował nową, trudną sytuację i poszukiwał najlepszego modelu dalszego funkcjonowania.

Analizy pokazały, że przez kilka miesięcy firma będzie musiała zapewnić dostawę części do produkowanych siedzisk i mebli biurowych od zewnętrznych dostawców. Przywrócenie znacznej części portfolio zajmie firmie około pół roku. W przypadku niektórych produktów czas ten może nieznacznie wydłużyć się z uwagi na niepowtarzającą się szansę wprowadzenia nowatorskich rozwiązań przyjaznych środowisku – czytamy w wydanym oświadczeniu przez zarząd spółki.

Kontynuowana jest współpraca z firmą IKEA. Znakomita większość kontraktów zawartych jeszcze przed pożarem jest realizowanych. Nie miał on wpływu na produkcję najważniejszych dla Profim modeli krzeseł. Co więcej, realizowane są nowe produkty i już niebawem klientom zaproponowany zostanie nowy asortyment. Profim jako część grupy Flokk chce się dalej rozwijać. Ma to być robinie jeszcze z większą dynamiką niż to miało miejsce przed zdarzeniem w listopadzie ubiegłego roku.

Chcemy Feniksa podnieść z popiołów – mówił prezes zarządu.


Tagi: , ,

« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.