2 mln zł na dotacje dla spółek wodnych z Wielkopolski

2 mln zł dotacji dla spółek wodnych w Wielkopolsce

Rozpoczął się nabór wniosków dla spółek wodnych z terenu Wielkopolski. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył 2 mln zł na wsparcie bieżącego utrzymania wód i urządzeń wodnych oraz inwestycji. Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia. 2022 r

Dofinansowanie działalności spółek wodnych pozwala na przeprowadzenie niezbędnych prac. Regularna konserwacja i modernizacja wód, urządzeń wodnych i melioracyjnych jest podstawową metodą zapobiegania lub ograniczania zjawisk suszy i nadmiernych opadów. Zjawiska te pojawiają się cyklicznie w naszym regionie. Możliwość pozyskania dofinansowania przez spółki wodne rozpoczęła się w 2009 roku i jest corocznie realizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Wsparcie finansowe dla spółek wodnych z terenu Wielkopolski realizowane jest od 13 lat. Dodatkowe środki jakie mogą pozyskać spółki pozwalają na wykonanie większej ilość prac na urządzeniach wodnych, a także na inwestycje usprawniające ich funkcjonowanie. Wielkopolskie spółki wodne co roku są bardzo zainteresowane pozyskaniem dofinansowania  i w pełni wykorzystują przeznaczoną na ten cel pulę środków pochodzącą z budżetu Województwa Wielkopolskiego. W 2022 roku to 2 mln zł. Bardzo ważne ze strony spółek wodnych jest regularne monitorowanie i utrzymywanie urządzeń wodnych we właściwym stanie zapewniając bezpieczeństwo na wypadek wystąpienia skrajnych warunków pogodowych.
– mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

W ramach dofinansowania spółki wodne mogą ubiegać się o wsparcie zadań polegających na bieżącym utrzymaniu wód i urządzeń wodnych. Zalicza się do nich eksploatację, konserwację, remont oraz usuwanie awarii. Ponadto w ramach zadań realizowanych przez spółki zalicza się prace związane z zachowaniem funkcji wód i urządzeń, poprzez wykaszanie i wygrabianie porostów, usuwanie drzew i krzewów ze skarp i dna, odmulanie dna, czyszczenie i naprawie budowli na rowach, a także naprawę skarp i rowów.

2 mln zł dotacji dla spółek wodnych w Wielkopolsce

Dofinansowanie może wynieść do 40 % wartości wykonywanych robót ujętych we wniosku. Każda spółka wodna funkcjonująca na terenie Wielkopolski może złożyć tylko jeden wniosek. Wnioski o dotacje przyjmowane są do 30 kwietnia 2022 r..

Szczegółowe informacje  zawarte są na stronie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu https://www.umww.pl/dotacje-dla-spolek-wodnych


Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.