Starosta żąda przeprosin i po 10 tys. od radnych

starosta Dariusz Kałużny na konferencji prasowej

Radni Ziemi Turkowskiej pytają, dlaczego starosta jest taki bezczelny? Dariusz Kałużny żąda przeprosin i wpłaty po 10 tys. zł na wskazany przez niego cel społeczny.

Czy czekają nas sądowe reperkusje listu otwartego radnych z klubu Ziemia Turkowska? Zarzucali mu zablokowanie geotermii oraz przerzucali odpowiedzialność za smród z powodu nienakładania kar finansowych na firmę DeVeris. Pod listem podpisało się dziewięcioro radnych: Seweryn Chrostek, Marcin Derucki,Ewa Groncik, Paweł Kwiatkowski, Henryk Kacprzak, Radosław Idzikowski, Mariola Kadrzyńska-Siwek, Paweł Borowski, Wojciech Rygiert. Na radzie miasta przeforsowali także skargę na starostę.

Rada Powiatu Tureckiego w całości uznała skargę za bezzasadną. Starosta Kałużny dodatkowo opublikował oświadczenie, w którym za problemy z geotermią obwinia całkowicie PGKiM sp. z o.o. w Turku oraz burmistrza za nadzór nad tą spółką.

Natomiast od radnych Ziemi Turkowskiej starosta żąda zaprzestania kłamliwych oszczerstw i pomówień oraz naruszania jego dóbr osobistych. Ponadto Dariusz Kałużny oczekuje od radnych przeprosin i zapłaty przez każdego z nich po 10 tys. zł na wskazany przez niego cel społeczny.


Tagi: , ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.