Adama Nejme z Gran Prix za bajkę „Nie ma dymu bez ognia”

„Nie ma dymu bez ognia”, to tytuł bajki autorstwa Adama Nejme, ucznia klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.  Za napisanie tego utworu i wzięcie udziału w konkursie autor uzyskał Gran Prix.

7 maja, Bajoteka ogłosiła konkurs literacki „Dzieci bajki piszą”, któremu przyświecały ambitne w dzisiejszych czasach cele. Zachęcano młodzież do prezentowania talentów literackich, rozwijania wyobraźni twórczej oraz wyrabiania w sobie wrażliwości literackiej. Okazało się, że konkurs przypadł do gustu młodym ludziom. Do organizatorów wpłynęło mnóstwo bajek z całej Polski, w tym kilka pięknych utworów z „Piątki” w Turku.

Na początku czerwca komisja konkursowa, biorąc pod uwagę takie kryteria, jak: zgodność pracy z tematem, oryginalność  i niebanalność oraz ogólną estetykę, przyznała wyróżniania                i nagrody za I, II i III miejsca oraz Grand Prix za najlepszą pracę, którą okazała się bajka napisana przez Adama Nejme. Opiekunem młodego literata jest nauczyciel języka polskiego, Izabela Matusiak.

Warto podkreślić, iż konkurs, o którym mowa, jest ogólnopolski. Praca Adama zostanie nagrana w formie czytanki i opublikowane na fanpageu Bajoteki oraz na YouTube.

Jest nam niezwykle miło, że młodzi turkowianie, realizując swoje pasje, sięgają po najwyższe nagrody – zaznacza “Piątka”.

A o czym jest bajka „Nie ma dymu bez ognia”?  Aby nie zdradzać wszystkiego można powiedzieć, że wzrusza, uczy i zmusza do refleksji. Zachwyca. Już niebawem będzie można wysłuchać utworu zdolnego szóstoklasisty, czytanego przez profesjonalną aktorkę.

Adamowi i wszystkim młodym twórcom życzymy dalszych sukcesów. Walczcie o marzenia! Pamiętajcie, że dzięki temu, co tworzycie, kreujecie rzeczywistość. Mówcie za pomocą sztuki o tym, co Was boli, dotyka, wzrusza, zaciekawia, o tym, co myślicie o otaczającym świecie, i dzielcie się tym, o jakim świecie marzycie – zachęca SP 5 w Turku.

materiał nadesłany

Tagi:

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.