Turek. Miejska biblioteka zaprasza na spektakle Teatru Maska

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku zaprasza na spektakle Teatru Maska, które odbędą się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dzięki niemu będziemy mogli wspólnie uczestniczyć w poruszających wyobraźnię spektaklach teatralnych. Poznamy bajkę promującą czytelnictwo, a także zobaczymy współczesną adaptację legendy. Wydarzenia odbędą się na terenie zielonym obok biblioteki. Wstęp wolny.

14 sierpnia o godzinie 11.00 odbędzie się spektakl „Opowieści z teczki profesora Książeczki”. To bajka promująca czytelnictwo, podczas której szalony bohater przeprowadzi widownię przez świat wyobraźni. Świat bez bibliotek byłby bardzo ubogi, na pewno ucierpiałaby na tym nasza wyobraźnia i kreatywność. Profesor Książeczka uwielbia czytać, a w swojej pracowni tworzy opowieści, które następnie chowa do swojej kolorowej teczki. Każda myśl profesora dzięki jego wyobraźni może przerodzić się w spotkanie z żywym bohaterem. Profesor Książeczka nie wie jednak, że bajki, które są w jego teczce, mogłyby trafić do wydawnictwa, a później do bibliotek, aby następnie znaleźć się w domach wszystkich dzieci. Jeżeli mali widzowie opowiedzą mu o takim miejscu, może Profesor zostanie znanym pisarzem.

21 sierpnia o godzinie 14.00 zapraszamy na współczesną adaptację legendy, czyli spektakl „Legenda o Wandzie co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała”. Często zapominamy o dawnych opowieściach, a legendy mają ponadczasowy wymiar. Legenda o Księżniczce Wandzie i Księciu Rytygierze przenosi nas do Krakowa, gdzie poznajemy królewnę i historię prawdziwej miłości, ale także chęci dążenia do władzy. Po śmierci Króla Kraka do Wandy przyjeżdża wielu śmiałków, którzy myślą o ślubie z królewną. Wanda wierzy jednak w prawdziwe uczucie i nie ma zamiaru się zgodzić. Za pieniądze nie można kupić uczuć, a to prawdziwe uczucie jest dla królewny najważniejsze. Nikt nie wie, że Wanda ma już wybranka serca. To opowieść pełna humoru, która w doskonały sposób pokazuje nam, że nie można kupić miłości i tylko prawdziwe uczucia mają szansę zwyciężyć.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

materiał prasowy MBP w Turku


Tagi: ,

« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.