Akcja “Kaskada”. 18 wykroczeń i jedno zatrzymane prawo jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem “Kaskada”. Policyjne patrole sprawdzały stosowanie się przez kierujących do obowiązujących przepisów, w szczególności kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierowców. Głównym celem działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. Jeden kierowca, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h stracił wczoraj swoje prawo jazdy.

14 maja br. policjanci kontrolowali na terenie powiatu kierowców pod kątem przestrzegania przepisów prawa. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili  18 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości.  Jeden z  kierowców, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, stracił wczoraj swoje prawo jazdy.

Kierujący VW Golfem w miejscowości Tarnowa poruszał się z prędkością aż 148 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. Zatrzymane prawo jazdy zostanie przesłane do właściwego starosty, który poprzez decyzję administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Wczorajsze działania miały na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne.

źródło: KPP Turek


Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.