Akcja Znicz 2023: 12 kolizji, zatrzymane 2 prawa jazdy i 4 dowody, 2 nietrzeźwych
Na drogach powiatu tureckiego akcja „Znicz 2023” trwała od 28 października do 2 listopada br. W tym okresie na drogach było w miarę bezpiecznie. Większa liczba funkcjonariuszy w służbie, którzy czuwali nad ładem i porządkiem w szczególności , w rejonie cmentarzy, przyniosła wymierne efekty.
Przez cały okres trwania akcji policjanci dokonywali kontroli w rejonach cmentarzy. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci byli obecni nie tylko w rejonach cmentarzy, ale również monitorowali sytuację na głównych trasach dojazdowych do cmentarzy. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a także utrzymanie płynności na głównych ciągach komunikacyjnych.
12 kolizji drogowych, 44 przekroczenia prędkości, 2 zatrzymane prawa jazdy
Wykonana praca przyniosła oczekiwane efekty. W trakcie 7 dni trwania działań na drogach miasta i powiatu tureckiego nie odnotowano żadnych wypadków drogowych. Nikt nie został ranny.
Podczas prowadzonych kontroli ujawniono
- 12 kolizji drogowych. Nikt nie został ranny i nie odnotowano żadnych wypadków drogowych.
- 44 przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym 23 dotyczyły przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych.
- 139 kierujących poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu,
- 2 kierowców zatrzymano, prowadzili w stanie nietrzeźwości,
- 2 prawa jazdy zatrzymano za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym,
- 4 dowody rejestracyjne zatrzymano, w tym 2 za niewłaściwy stan techniczny i 2 za brak badań technicznych.
O zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na fakt, że wzmożony ruch, zwłaszcza w rejonach cmentarzy, może utrzymywać się jeszcze do niedzieli.
– apeluje Policja do kierowców oraz pieszych



Fot. KPP Turek


