Andrzej Duda w Turku. Wpadka prezydenta: elektrownia nadal funkcjonuje?

Andrzej Duda w Turku. Wizyta Prezydenta RP wywołała emocje, ale i średnie zainteresowanie wśród mieszkańców miasta. Górne rzędy hali widowiskowo-sportowej były puste. Wśród obecnych znaczną część stanowiły osoby z ościennych powiatów. Na spotkanie z prezydentem członkowie i sympatycy PiS z odpowiednimi bilecikami wpuszczani byli tylnym wejściem.

Kampania wyborcza rozkręca się na dobre. Andrzej Duda ruszył w objazd swoim dudabusem. Turek znalazł się jako drugie miasto po Łowiczu na trasie prezydenta. Niestety kandydat PiS zlekceważył swoich sympatyków, spóźniając się na spotkanie blisko godzinę. Biorąc pod uwagę, że do hali widowiskowo-sportowej wpuszczano zainteresowanych już od 15.30, to sympatycy PiS długo musieli czekać na swojego kandydata. Spotkanie zaplanowane było na 17.00, ale prezydent pojawił się dopiero o godz. 17.50

Hala nie była zapełniona po brzegi. Całe górne rzędy były puste. Wszyscy zainteresowani zmieścili się na płycie hali. Wiele osób na spotkaniu to byli przyjezdni z ościennych powiatów.

Wg Andrzeja Dudy elektrownia nadal funkcjonuje

Kandydat PiS na prezydenta zaliczył poważną wpadkę podczas spotkania.

To jest ogromnie ważne, zwłaszcza tutaj u Państwa, gdzie wiele ludzi pracuje w związku z wydobyciem węgla i w związku z funkcjonowaniem elektrowni – mówił Andrzej Duda w Turku.

Przypomnijmy, iż elektrownia Adamów nie funkcjonuje od dwóch lat, od 1 stycznia 2018 r. Sztab wyborczy prezydenta nie przyłożył się do rozeznania sytuacji w naszym mieście. Ryszard Bartosik nie stanął na wysokości zadania już po raz drugi. W 2018 r. podobną gafę co prezydent popełnił minister Andrzej Kowalczyk i to w obecności lokalnego posła PiS.

Obywatelski protest. Zdradza Ojczyznę ten, kto łamie jej Konstytucję

Grupa wolnych obywateli przywitała prezydenta transparentem o treści: Zdradza Ojczyznę ten, kto łamie jej Konstytucję. Głośno mówili, że protestując ratują w ten sposób honor Turku. Nie zostali wpuszczeni do środka hali na bezpośrednie spotkanie z prezydentem. Andrzej Duda zapewne ich widział z okien autokaru. Protestujący nie chcieli rozmawiać z TVP, nazywając jej pracowników kłamczuchami i zarzucając telewizji, że okłamuje naród.

Wg jednej z osób protestujących  członkowie PiS oraz zaufani byli wpuszczani do hali osobnym, tylnym wejściem. Pozostali wchodzili głównym wejściem, ale nie wszystkich wpuszczono.

W materiale filmowym wykorzystano fragment wypowiedzi Prezydenta RP Andrzeja Dudy nadesłany przez czytelnika.

Tagi: , ,

« Czerwiec 2021 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.