Babka zielarka na żywo, czyli Grażyna Zielińska w Brudzewie

Grażyna Zielińska – „babka zielarka” znana m.in. z serialu „Ranczo” była gościem Biblioteki Publicznej Gminy Brudzew. 5 października aktorce teatralnej oraz filmowej towarzyszył dobrze znany już bywalcom biblioteki, autor książek dla dzieci i młodzieży, animator kultury Dariusz Rekosz. 

Ja marzyłam o tym, zawsze chciałam być aktorką. Nie tu w głowie, ale tutaj w sercu. Miałam taką intuicję, że to jest zawód którego chciałabym się nauczyć. Jeżeli nauczą mnie mądrzy ludzie to ja będę dobrą aktorką. Takie miałam przekonanie – mówiła na spotkaniu. Do aktorstwa przygotowywała się od lat szkolnych, bo jak mówi jest to zawód, którego trzeba się nauczyć. To co ją niepokoiło to jej wzrost. W kwestionariuszach dla kandydatów do szkoły aktorskiej był punkt o odpowiednich warunkach zewnętrznych. Aktorka oficjalnie twierdzi, że ma 150 cm, choć inni utrzymują w tym aktorka Anna Guzik, że 143 cm, a mąż natomiast, że 145 cm.

Drogę do zawodu otworzyła sobie tekstem humoreski Antoniego Czechowa “O marności” i tańcem czardasz. Przyznaje, że to dzięki doskonałemu instruktorowi z Młodzieżowego Domu Kultury we Wrocławiu, gdzie uczęszczała na zajęcia udało jej się zdać egzaminy. Ukończyła PWST w Krakowie i zaczęła grać w teatrze w Wałbrzychu. Następnie był Płock i Teatr Narodowy w Warszawie. Aktorka uczyła się od najlepszych: Hanki Bielickiej, Adama Hanuszkiewicza, Jana Peszka.

Być aktorem nie jest łatwo

O tym, że zawód aktora jest nie łatwy mogli się przekonać uczestnicy piątkowego spotkania. Musieli wykonać scenki, jakie studenci szkoły teatralnej ćwiczą na zajęciach. Zadaniem ochotników było przedstawienie emocji. Swój talent aktorski zaprezentował m.in. wójt Cezary Krasowski.

“Buba” tak nazywana w świecie aktorskim interesująco i z humorem przez dwie godziny opowiadała o niełatwej drodze zawodowej oraz kontaktach ze znanymi aktorami. Ta niezwykła postać ze sceny teatralnej, szklanego ekranu oraz  filmowego oczarowała publiczność. Jej najbardziej charakterystyczne role telewizyjne to “babka zielarka” z serialu „Ranczo” oraz bufetowa z serialu „Na dobre i na złe”. Można ją było również zobaczyć  w serialu „13 posterunek” i „Miasteczko”.

Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji zadania “Książka, tylko Ty! Animacja czytelnictwa w Brudzewie”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Tagi: ,

Kalendarz wydarzeń

« Maj 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
sob 25

Turek. Wystawa Na zdrowie

6 maja - 27 czerwca
sob 25
sob 25
sob 25

Dni Malanowa

25 maja - 26 maja

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.