Brudzew gotowy na nowy rok szkolny. Są jednak bolączki

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia roku szkolnego 2019/20120. W związku z tym w porządku obrad minionej sesji Rady Gminy Brudzew ujęto informację o przygotowaniu szkół do nowego roku szkolnego. Radnym przedstawili je Agnieszka Ordon dyrektor SP w Brudzewie, Bożena Głąb dyrektor Gminnego Przedszkola w Brudzewie oraz Jan Szafrański dyrektor Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach.

Wraz z pierwszym dzwonkiem, 2 września w mury szkół powiatu tureckiego powrócą uczniowie. W jaki sposób do nowego roku szkolnego są przygotowane placówki z terenu gminy Brudzew mieli okazję przekonać się członkowie Komisji Oświaty i Spraw Społecznych wraz z kierownikiem Centrum Usług Wspólnych Małgorzatą Jafrą. 21 sierpnia odbyło się bowiem jej wyjazdowe posiedzenie.

Podczas wizytacji jednoznacznie stwierdzono, że wszystkie placówki są odpowiednio przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Spełniają wymogi bezpieczeństwa, zarówno placówki jak i tereny wokół nich są uporządkowane. Uważamy, że placówki gminy Brudzew mogą być wzorem dla innych, co jest zasługą państwa dyrektorów, którzy z dużym zaangażowaniem starają aby nasze dzieci mogły się uczyć w bezpiecznych i nowoczesnych szkołach – mówił przewodniczący komisji radny Jacek Siekacz.

Jest dobrze, ale bolączki są

Chwilę wcześniej swoje sprawozdania z przygotowania do roku szkolnego przedstawili dyrektorzy placówek oświatowych. Mamy świetnie wyposażone przedszkole, fajną kadrę pedagogiczną. Bolączką już od wielu lat była droga wokół przedszkola. Budynek jest świetnie usytuowany, ale dojazd był dość utrudniony. Szczególnie nie było tam miejsc parkingowych – informowała dyrektor gminnego przedszkola. Teraz jednak, jak zauważyła droga powstaje i zostanie w pierwszych dniach września sfinalizowana. Ma ona w znaczy sposób poprawić bezpieczeństwo. Ponadto zostanie zwiększona liczba miejsc parkingowych – Mylę, że zostanie to świetnie rozwiązane z korzyścią dla wszystkich – zauważyła.

Kulą u nogi SP w Brudzewie są toalety – to jest pierwsza rzecz, którą trzeba zrobić – mówiła dyrektor Agnieszka Ordon. Wskazała również na konieczność remontu dachu po budynku szkoły podstawowej – on się prosi o solidną naprawę. Zrobiliśmy dach na sali gimnastycznej, natomiast budynek samej szkoły –  zaplecze kuchenne i dydaktyczne jest kulą u nogi, bo ciągle tam gdzieś zacina i doraźne naprawy są krótkoterminowe. Ponadto w szkole został poprawiony wizerunek drugiego piętra, założone zostały panele niełatwopalne żeby było milej i estetycznej.

Budynek po byłym gimnazjum z kolei wykorzystywany jest jedynie na parterze. Kiedy nie będziemy go użytkować to będzie niszczył się, więc chodzimy na zajęcia na parterze są tam też pracownie – mówiła dyrektor. W piwnicy natomiast obecnie swoją siedzibę ma biblioteka. Jesteśmy szczęśliwi z tego sąsiedztwa, wzajemnie współpracujemy. Tylko chcielibyśmy prosić o jakiś fajny pomysł na pierwsze piętro – mówiła dyrektor.

Do budynku po gimnazjum odniósł się wójt Cezary Krasowski. – Proszę państwo widzicie skutek reformy. Nie tylko w naszej gminie w połowie jest pusty budynek, aczkolwiek mógłby być cały pusty. My nie chcemy żeby nie był ogrzewany i pusty, bo wiadomo, że budynek nieużytkowany ulega szybszemu zużyciu – mówił zaznaczając, że sporo będzie samorządów, które będą główkowały co zrobić z takimi budynkami niejednokrotnie wybudowanymi kosztem innych inwestycji, a dzisiaj pustymi.

Także szkoła w Galewie przygotowała się na rozpoczęcie roku. Zamontowano monitory interaktywne, postawiono czasowe znaki zatrzymywanie przed szkołą, tak aby autobusy mogły bezpiecznie dowieźć dzieci do szkoły.


Tagi: , , , , ,

« Sierpień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
pon 03

Tuliszków. Wakacje z Judo

1 sierpnia godz. 16:00 - 31 sierpnia godz. 16:00
pon 03

Tuliszków. Wakacje z Judo

3 sierpnia godz. 16:00 - 2 września godz. 16:00
wt 04

Tuliszków. Wakacje z Judo

4 sierpnia godz. 16:00 - 3 września godz. 16:00
wt 04

Turek. Wakacyjna Akademia Karate

4 sierpnia godz. 17:30
śr 05

Tuliszków. Wakacje z Judo

5 sierpnia godz. 16:00 - 4 września godz. 16:00
czw 06

Tuliszków. Wakacje z Judo

6 sierpnia godz. 16:00 - 5 września godz. 16:00
czw 06

Turek. Wakacyjna Akademia Karate

6 sierpnia godz. 17:30

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.