Brudzew. Powstanie rondo przy urzędzie gminy

Hasło rzucone na jednej ze ubiegłorocznych sesji przez wójta Cezarego Krasowskiego “A możne by tak rondo?” napiera kształtów. Dziś rada gminy podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi tureckiemu na budowę ronda w Brudzewie na skrzyżowaniu ulic: Turkowskiej, Szkolnej i Ogrodowej. Całkowita wartość inwestycji wyniesie około 50 tys. złotych.

W czerwcu minionego roku brudzewscy radni zastanawiali się nad rozwiązaniem problemu niebezpiecznego skrzyżowania przy urzędzie gminy. Swoje uwagi zgłaszali mieszkańcy chociażby ul. Ogrodowej. Wtedy to padło kilka rozwiązań, wśród których najlepszym okazało się być rondo.

Czytaj również: Nie dogodzisz każdemu, dysputa nad ulicą Ogrodową

Wskazywano, jednak na koszty takiej inwestycji i zwracano uwagę, że zarządca skrzyżowania jest powiat.

Będę rozmawiał ze starostą, przede wszystkim musimy znać szacunkowy koszt. Jeżeli oszacujemy wstępnie, że to będzie kosztować 500 tys. zł, milion, czy półtora miliona to należy sobie ten pomysł odłożyć na późniejszy czas i realizować to rozwiązanie, które jest- mówił w czerwcu wójt Cezary Krasowski.

Inwestycja za 50 tys. zł

Jak się okazało mieszkańcy Brudzewa będą mieli jednak inwestycję, o którą zabiegali. Na dzisiejszej sesji wójt poinformował – Chcemy wspólnie z powiatem zorganizować tam ruch okrężny. Powstanie tam rondo segmentowe, zainstalowane zostaną dla bezpieczeństwa barierki, zmianie ulegnie także układ punktów postojowych przy urzędzie gminy.

Zadanie będzie wspólną inwestycją gminy oraz powiatu tureckiego. Całkowity jego koszt wyniesie 50 tys. zł, z czego wkład gminy to 20 tys. zł.

Mam nadzieję,  że to rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo i mieszkańcy będą w miarę zadowoleni – mówił Cezary Krasowski.

Decyzja z pewnością przypadła do gustu Andrzejowi Różewski, który w czerwcu zabierał głos w sprawie skrzyżowania. Dziś dziękował w imieniu mieszkańców, jak i własnym.


Tagi:

« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.