Co tam z ambony słychać? Kuria przestrzega przed Fundacją Brat dla Brata

Ksiądz

“Fundacja „Brat dla Brata” działająca na terenie powiatu tureckiego nie jest powiązana ani z diecezją włocławską, ani z archidiecezją poznańską, a jej założyciel i prezes Robert Binkowski nie jest księdzem, a jedynie byłym członkiem Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego. Zalecamy ostrożność w angażowaniu się w działalność tejże fundacji.” To fragment komunikatu skierowanego m.in. do parafii z terenu powiatu tureckiego. Pismo podpisane zostało przez ks. Janusza Bartczaka notariusza Kurii Diecezji Włocławskiej. Zaleca się odczytanie przytoczonego fragmentu w ramach ogłoszeń parafialnych.

Kuria odżegnuje się od wszelkiej współpracy ze wspomnianym panem. Informuje w piśmie, że pochodzący z Turku Robert Binkowski nigdy księdzem nie był a jedynie członkiem Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego w Puszczykowie k. Poznania, które to opuścił dwa lata temu. Zdobyte w tamtym czasie informacje i kontakty sprytnie wykorzystuje w bieżącej działalności, nadużywając zaufania także osób publicznych – czytamy w tymże piśmie.

Sprawa się rypła

Może nie byłoby takiego rozgłosu, gdyby nie relacja z pewnego wydarzenia w lokalnym tygodniku. 7 lutego odbyło się spotkanie inauguracyjne Fundacji “Brat dla Brata” z udziałem lokalnych polityków oraz sceny krajowej. Na spotkaniu radna Maryla Stolarek przekazała pięciohektarową działkę pod działalność fundacji (ma na niej stanąć klasztor). Prezes fundacji Robert Bińkowski występował w koloratce, chodź, jak się dowiadujemy nie ma do tego prawa. Wg kurii zastrzeżenia budzi również gromadzenie środków na budowę kompleksu terapeutycznego z kościołem.

Wszystko to mogłoby sugerować współpracę z władzami kościelnymi, jednak faktycznie nie miała ona nigdy miejsca – informuje notariusz w komunikacie prosząc księży i proboszczów o szybsze informowanie Biskupa Diecezjalnego o wszelkich inicjatywach budzących niepokój.

Jednocześnie zaleca także odczytanie pracującym duchownym w rejonie konińskim diecezji włocławskiej komunikatu.

Komunikat Kurii Diecezji Włocławskiej


Tagi: ,

« Kwiecień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.