Czy Mariola Kadrzyńska-Siwek straci funkcję przewodniczącej rady miasta?

Mariola Kadrzyńska-Siwek | przewodnicząca rady miasta Turek

Mariola Kadrzyńska-Siwek w 2018 r. została przewodniczącą rady miasta jako zaufana Romualda Antosika. Klub burmistrza, Ziemia Turkowska liczył w radzie 14 radnych. W ostatnich miesiącach troje radnych opuściło klub. Ziemia Turkowska liczy aktualnie 11 rajców na 21 zasiadających w radzie.

W ubiegłym miesiącu Maciej Aniołczyk opuścił szeregi burmistrzowskiego klubu w radzie miasta i stał się radnym niezależnym. Pisaliśmy o tym w artykule —> Czy radny Maciej Aniołczyk powinien zrzec się mandatu? Radny póki co deklaruje, że chce być politycznym singlem.

Jeszcze wcześniej po burzliwym konflikcie Ziemię Turkowską opuściła Mariola Pacześna i Karol Serafiński. Oboje aktualnie współpracują w radzie z radnymi PiS.

Przewaga 1 głosu może być mało stabilna

Mariola Kadrzyńska-Siwek nie może czuć się pewnie na fotelu przewodniczącej rady miasta. Jeżeli klub Ziemi Turkowskiej opuści jeszcze jeden radny, to straci on wówczas większość. Od tego to już mały krok do zmiany przewodniczącej. To by też oznaczało, że burmistrz Antosik stracił kontrolę nad radą miasta.

Należy pamiętać, że w klubie jest dwóch radnych spoza stowarzyszenia ZT. Zwłaszcza Henryk Kacprzak, który zdobył mandat z komitetu Towarzystwa Samorządowego, może być słabym ogniwem. Nietrudno sobie wyobrazić, że to co skłoniło radnego Kacprzaka do współpracy z burmistrzem, równie dobrze może mu zapewnić starosta.

Czy PiS stać na finezyjną zagrywkę, by rozpocząć rozmowy z radnym Kacprzakiem, a po ich sukcesie zaproponować fotel przewodniczącego rady Maciejowi Aniołczykowi?

Hmmm …, dobre pytanie. PiS znane jest ze swojej zachłanności. Jak przejmuje jakąkolwiek instytucję, to natychmiast obsadza ją swoimi ludźmi.

Oczywiście nie wiadomo też na ten moment czy radny Aniołczyk zechciałby podjąć taką grę i współpracę z PiS. Co prawda na ostatnich sesjach zdarzało mu się głosować razem z PiS, ale póki co zadeklarował, że chce być niezależny.

Z drugiej strony radny opuszczając klub ZT przekonywał, że teraz jego głos na radzie będzie bardziej słyszalny.

Czyż może być lepsza funkcja niż przewodniczący rady miasta, aby głos radnego był bardziej zauważany i słyszany?

Nie ma. Tak więc, czy Mariola Kadrzyńska-Siwek może spać spokojnie?


Tagi: , , , , ,

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
śr 21

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.