Czy panie z Władysławowa bardziej zasługują na to, żeby je badać i kontrolować? – pyta radny Wiśniewski

Władysławów. Sesja rady gminy

W ostatnich latach dość często pojawiają się w małych miejscowościach i wsiach tzw. mammobusy. Panie mogą w nich wykonać bezpłatnie badanie piersi. Odwiedzają także i gminę Władysławów. Niestety, jak się okazuje wozy te parkują jedynie w Russocicach bądź we Władysławowie. Z faktu tego nie jest zadowolony radny Bartłomiej Wiśniewski o czym poinformował na poniedziałkowej sesji.

Radny chciałby aby mammobus odwiedził również inne miejscowości w gminie

Dla mnie jest to sprawa ważna ponieważ mojej babci czy cioci już ich nie ma na świecie ponieważ zabrała je choroba. Mamie udało się wygrać z rakiem piersi. Na przestrzeni kilku, kilkunastu ostatnich lat bardzo często widzę ten wóz do mammografii generalnie na Russocicach bądź pod strażą we Władysławowie. Bardzo dobrze, że stoi i dobrze, że są działania w tym kierunku. Natomiast nigdy nie mogę zrozumieć dlaczego tego wozu nie ma w Chylinie, w Kunach, na Małoszynie, Polichnie, Jabłonnej. Nie rozumiem dlaczego panie z Władysławowa bardziej zasługują na to, żeby je badać i kontrolować? – pytał radny Bartłomiej Wiśniewski.

Radny już poczynił w tym temacie rozeznanie, ale jak sam stwierdził – za mały jestem, żeby do końca o to powalczyć. Dlatego też o pomoc zwrócił się do wiceprzewodniczących rady, żeby się tym tematem zainteresowali i poważnie do niego podeszli. Wyjaśnił że świadomość mieszkanek gminy Władysławów, iż mogą skorzystać z takiego badania w mammobusie jest bardzo znikoma. Powinniśmy się zatroszczyć o nasze siostry, kuzynki, babcie, ciocie. To jest bardzo ważne żeby wóz do mammografii był bardziej dostępny dla mieszkańców gminy – mówił radny.

Wójt Elżbieta Klanowska zwróciła uwagę, że wielokrotnie w gminie takie mammobusy były w różnych okresach roku. Same firmy się do nas się zgłaszają z możliwością przyjazdu i zaoferowania takiej pomocy. My oczywiście taką pomoc przyjmujemy i sami o nią prosimy – mówiła włodarz. Jak poinformowała największym problemem dla tych firm jest dostęp do energii elektrycznej, jednak nie będzie większych problemów z przestawieniem tego samochodu. W rozwiązaniu problemu dostępu do prądu mogłyby pomóc OSP. Remizy wyposażone są w tzw. “siły” i mammobusy mogłyby stanąć na palcach przy strażnicach. Można też wypożyczyć od gminy agregat prądotwórczy – podpowiadali niektórzy radni.


Tagi: , , ,

« Grudzień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
śr 02

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00
sob 05

Kalinowa. Zbiórka krwi

5 grudnia godz. 09:00 - 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.