Dobra oraz Tuliszków z dofinansowaniem na drogi na przeszło 3 mln zł

Wsparcie finansowe na budowę dróg lokalnych popłynęło z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Dziś, włodarze Dobrej oraz Tuliszkowa podpisali umowy na łączną kwotę przeszło 3 mln zł.  

Inwestycja w Dobrej obejmie przebudowę drogi gminnej Długa Wieś – Dobra na odcinku niespełna 1 km. Kwota dofinansowania to 1,9 mln zł, natomiast całkowity koszt operacji wyniesie niespełna 3 mln zł. W ramach inwestycji powstanie – w kierunku Piekar – droga asfaltowa, chodniki, oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

– Myślę, że ułatwi to w znaczy sposób życie mieszkańców i poprawi bezpieczeństwo – podkreślił burmistrz Gebler.

Włodarz dziękował również za inne programy i dofinansowania, na które samorząd gminy Dobra otrzymał dotację. Wśród bogatego wachlarza inwestycji, które wsparł urząd marszałkowski to chociażby modernizacja i przebudowa drogi Długa Wieś – Moczydła (250 tys. zł). Dalej Centrum Kultury w Dobrej i jego rozbudowa  (500 tys. zł), czy OZE. W ramach ostatniego zadania powstały 436 instalacje, na które dofinansowanie wyniosło aż 5 373 mln zł.

Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dotarliśmy do portfeli mieszkańców tym programem, gdyż rachunki za energię eklektyczną są dużo niższe czy rachunki za opał, dzięki któremu woda ciepła pojawiała się w domach niejednego mieszkańca naszej gminy, a dzisiaj jest ogrzewana energią słoneczną-  zaznaczył burmistrz licząc, że uda się wygospodarować więcej pieniędzy na takie inwestycje.

Urząd wspomógł także lokalne działania, jak zagospodarowanie parku w Skęczniewie czy impreza Dzień Żniwiarza.

Dziś także znacząca pomoc trafiła do samorządu gminy Tuliszków. Gmina otrzyma dotację na budowę drogi Ogorzelczyn – Osada Leśna Ogorzelczyn – Grzymiszew. Inwestycja o długości przeszło 3 km powstanie wraz z odwodnieniem. Burmistrz Krzysztof Roman podpisał umowę na wsparcie z urzędu marszałkowskiego, którego wysokość wyniesie ponad 1,3 mln zł. Całkowity koszt operacji to niespełna 2,7 mln zł.

Zarówno gmina Dobra, jak i Tuliszków znalazła się wśród samorządów, którym udało się pozyskać jedne z ostatnich środków w ramach PROW w tej perspektywie finansowej.


Tagi: , , , , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.