Dzień Dziecka. Rodzinny tor przeszkód, stypendia oraz czytanie “Lokomotywy”

Turek 2024. Dzień Dziecka. Rodzinny tor przeszkód, stypendia oraz czytanie “Lokomotywy” Burmistrz Romuald Antosik wręcza stypendia młodym sportowcom i artystom.

Miasto przy współpracy z gminą Turek przygotowało moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Był rodzinny tor przeszkód, stypendia dla młodych sportowców i artystów, czytanie “Lokomotywy” Juliana Tuwima, prezentacja motocykli oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Z uwagi na aurę imprezę przeprowadzono w hali widowiskowo-sportowej.

Tradycyjnie, jak co roku miasto wraz z gmina zorganizowało dla najmłodszych mieszkańców Dzień Dziecka. W tym roku impreza, z powodu nieprzewidywalnej pogody, odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Parkowej i obfitowała w liczne atrakcje i niespodzianki.

Rodzinny tor przeszkód, Lokomotywa…

Nie mogło oczywiście zabraknąć występów artystycznych w wykonaniu najmłodszych. Ich występy nagradzane były gromkimi brawami. „Lokomotywą” Juliana Tuwima Miejska Biblioteka Publiczna zainaugurowała Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się rodzinny tor przeszkód Dzika Rodzinka, animacje, malowanie twarzy czy stoiska warsztatowe. Wielu z zainteresowaniem poznawało motocykle prezentowane przez ich pasjonatów oraz sprzęt służb mundurowych, tj. straży pożarnej i policji.

Stypendia

Na scenie wręczane były stypendia sportowe i artystyczne. To jednorazowa nagroda Burmistrza Miasta Turku, w wysokości 200 zł, w tym roku przyznana 57 młodym sportowcom i 4 artystom. Wśród nich byli m.in. zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate Oyama, Ludowego Klubu Sportowego „Maraton”, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka”, Klubu Sportów i Sztuk Walk oraz Szkoły Podstawowej nr 5. Natomiast kandydatów do stypendium za osiągnięcia artystyczne zgłosiły: Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 1.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia było losowanie nagród w dorocznej loterii, w której można było wylosować m.in. rowery i sprzęt sportowy.

Fot. miasto Turek

Tagi:

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.