Lokomotywą J. Tuwima zainaugurowali Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Lokomotywą zainaugurowali Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Na scenie w hali widowiskowej w Turku utwór Juliana Tuwima czytali: Marta Kiszewska wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Turku, Ewelina Derucki dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku oraz Krzysztof Kolenda dyrektor OSiR

W Dzień Dziecka, rozpoczął się XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”. W Turku akcja wystartowała podczas niedzielnego festynu zorganizowanego przez miasto w hali sportowo-widowiskowej. Wydarzenie zapoczątkowano “Lokomotywą” Juliana Tuwima, którą czytali: Marta Kiszewska, Ewelina Derucki oraz Krzysztof Kolenda.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to wielkie czytelnicze święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom. Jest obchodzone w setkach placówek bibliotecznych oraz oświatowych w całym kraju. 

Tydzień czytania w całym kraju rozpoczęło tradycyjnie wspólne czytanie „Lokomotywy”. W Turku podczas niedzielnego festynu utwór Juliana Tuwima czytali:

  • Marta Kiszewska – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Turku,
  • Ewelina Derucki – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku,
  • Krzysztof Kolenda – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku.

Od dzisiaj organizatorzy rozpoczynają czytelniczą trasę po turkowskich przedszkolach, która potrwa do końca tygodnia.


Tagi: , , , ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.