Gm. Turek. Szkoła w Chlebowie z komputerami od ARiMR

Gm. Turek. Szkoła w Chlebowie z komputerami od ARiMR

Szkoła Podstawowa w Chlebowie otrzymała od Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa osiem zestawów komputerowych na potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży.

Aktywność i zaangażowanie rodziców, takich jak Małgorzata Czerwińska przyczynia się niejedokrotnie do realizacji wszelakich inicjatyw. W piątek obecności zaproszonych gości posła Ryszarda Bartosika, kierownika turkowskiego Oddziału ARiMR Jana Smaka, wójta Karola Mikołajczyka, kierownika Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia Michała Mękarskiego akt przekazania sprzętu komputerowego podpisali wicedyrektor placówki Renata Piechota oraz dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Michał Zieliński.

Sprzęt komputerowy stanowi uzupełnienie tego, co w ostatnim czasie udało się dla szkoły zakupć. Wzbogaciła się ona m.in. o nową pracownię, tablety, tablice interaktywne oraz dostęp do szybkiego internetu światłowodowego. Ponadto chlebowska podstawówka jest w trakcie realizacji porcedury przystąpienia do programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej,

Dzięki tym wszystkim działaniom wspólnie tutaj realizowanym, szkoła będzie posiadać środki i narzędzia technologii informatycznej, które z pewnością pozwolą lepiej realizować zadania dydaktyczne i administracyjne. Wszystko to razem sprawia, że możliwości szkoły są bardzo duże. Kwestia tylko żeby wykorzystać je z pożytkiem dla uczących się tutaj dzieci – zaznaczył wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

Do słów podziękowań jakie wczoraj skierowano w stronę darczyńców za przekazany sprzęt dołączyli uczniowie szkoły. Zespół Chlebowiacy tradycynie na ludowo i z humorem przygotował występ artystyczny Nowe na wieś przylazło.


Tagi: , ,

« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.