gm. Turek. Wieczór kolęd w Kalinowej

gm. Turek. Wieczór kolęd w Kalinowej

Tradycja śpiewania kolęd przy choince zapoczątkowana rok temu w świetlicy wiejskiej w Kalinowej miała swą kontynuację w niedzielę, 19 stycznia. Na wieczór kolęd zaprosiły Stowarzyszenia Valentinus oraz Kali-Nowa, a także sołtys i rada sołecka Kalinowa. 

Świąteczne obyczaje i obrzędy trwają od wieków. Jednym z nich jest śpiew kolęd. Chociaż okres Bożego Narodzenia minął wraz z Uroczystością Chrztu Pańskiego, to w polskiej tradycji śpiewamy kolędy aż do 2 lutego, MB Gromnicznej. Niedzielne spotkanie było podziękowaniem za czynny udział parafian w orszaku Trzech Króli, który każdego roku przyciąga wielu mieszkańców gminy Brudzew.

Czytaj również artykuł: Orszak Trzech Króli przemierzał Galewskie Wzgórze

Diamenty Kalinowej

Nim wszyscy zabrali się za śpiewanie, swój talent zaprezentowały “diamenty” wokalne sołectwa. Najpiękniejsze kolędy można było usłyszeć w wykonaniu Natalii Majdan, Kuby Jasnowskiego, Amelki Sobczyk, Zespół Pieśni i Tańca “Kalina” oraz Marysi Górskiej. A że śpiewać każdy może w dalszej części wszyscy mogli choć kilka wersów zaśpiewać do mikrofonu, którym chętnie się dzielili Sławomir Gacka prezes zarządu Stowarzyszenia Valentinus Galewskiego Wzgórza Przemienienia oraz sołtys Sławomir Majda.

Już dziś wiadomo, że podobne spotkania będą kontynuowane, co roku będzie to druga bądź trzecia niedziela stycznia – mówi z-ca prezesa stowarzyszenia Mirosław Rosicki. To dzięki aktywności takich stowarzyszeń – jak podkreślił Cezary Krasowski – istnieje na gminach możliwość aby spędzić wyjątkowe chwile. – Zasługuje to na wielkie poszanowanie i pochwałę – zaznaczył wójt gminy Brudzew.


Tagi: , ,

« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.