Grad goli w Tuliszkowie. Pierwszy punkt Tulisii

Mecz V ligi: Tulisia Tuliszków vs. GKS Sompolno 3:3

Po nieudanym starcie w sezonie 2019/2020 Tulisia Tuliszków zdobyła pierwszy punkt w V lidze. Zremisowała mecz na własnym stadionie z GKS Sompolno 3:3.

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, ale obfitował w zmiany akcji, co mogło się podobać. Sześć strzelonych goli było wystarczającą rekompensatą dla nielicznie zgromadzonych kibiców.

Po dwóch porażkach na starcie sezonu piłkarze Tulisii przystępowali do meczu z GKS Sompolno z wolą zwycięstwa i zdobycia pierwszych punktów. Mecz niestety nie ułożył się dla nich najlepiej. Po dwudziestu kilku minutach przegrywali już 0:2.  Nie załamali się jednak i kilka minut po stracie drugiej bramki strzelili kontaktowego gola. Soczysty, piękny strzał z narożnika pola karnego przywrócił nadzieję na dobry wynik. Tuż przed przerwą mógł paść kolejny gol, ale w sporym zamieszaniu na polu bramkowym nikomu nie udało się wepchnąć piłki do bramki.

Co nie udało się przed przerwą, dokonali gospodarze na początku drugiej połowy. Po zamieszaniu pod bramką gości padł wyrównujący gol dla gospodarzy. Kilkanaście minut później Tulisia wyszła na prowadzenie. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 3:3

Meczu do udanych nie zaliczy główny arbiter. Częściej reagował na odzywki i słowne zaczepki zawodników niż na sytuacje na boisku. Niepodyktowanie karnego dla Tulisii i nie do końca zrozumiała czerwona kartka dla piłkarza Sompolna obciążają konto sędziego.

Tulisia Tuliszków vs. GKS Sompolno 3 : 3 (1:2)