Grzegorz Ciesielski i Tomasz Nowak o służbie zdrowia [wideo]

Grzegorz Ciesielski i Tomasz Nowak

Podczas sobotniej konferencji prasowej Grzegorz Ciesielski podniósł sprawę standardów w polskiej służbie zdrowia. Poseł Tomasz Nowak podkreślił niedomagania i błędne decyzje w obszarze ochrony zdrowia jakie podejmował rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Na wstępie Grzegorz Ciesielski przypomniał, iż mieszkańcy m.in. gminy Tuliszków korzystają już z instalacji fotowoltaicznych. Korzyść w postaci niższych rachunków za energię elektryczną jest udziałem ponad 150 rodzin. Dofinansowanie na tę inwestycję zostało pozyskane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego za kadencji burmistrza Ciesielskiego. Wówczas to projekt partnerski gmin Rychwał, Tuliszków, Golina i Wierzbinek znalazł się na wysokim dziewiątym miejscu listy rankingowej. To zagwarantowało otrzymanie dotacji (ok. 5,5 mln zł). Kandydat Koalicji Obywatelskiej zaznaczył, że w przypadku zostania posłem chciałby wspierać inicjatywy i projekty związane z odnawialnymi źródłami energii.

Drugim tematem podniesionym przez Grzegorza Ciesielskiego była sytuacja turkowskiego szpitala

Nie może być tak, że z kadencji na kadencję długi tego szpitala cały czas rosną, a sytuacja personelu szpitala nie poprawia się – podkreślił Ciesielski.

Wg prezesa OSP w powiecie mamy dobrych lekarzy i dobre pielęgniarki, których musimy wyposażyć w odpowiednie narzędzia, w odpowiednie wynagrodzenie.

Na ulotce byłego burmistrza Tuliszkowa można przeczytać: Mój program to O jak ochrona zdrowia, S jak samorząd i straże, P jak prawo i przedsiębiorczość. W wymiarze lokalnym będę zabiegał o oddłużenie szpitala i doposażenie w nowoczesne urządzenia (tomograf, rezonans magnetyczny, itp.).

Według posła Tomasza Nowaka naprawa służby zdrowia jest największym wyzwaniem na najbliższą kadencję. Obecny stan służby zdrowia jest w opłakanym, katastrofalnym stanie. Niezbędne będzie podniesienie nakładów na ochronę zdrowia do poziomu 6,0 – 6,8% PKB. Szpitalne oddziały ratunkowe (w Turku takowego nie ma – dop. T24) czeka przede wszystkim reorganizacja, by nie musiały przyjmować pacjentów i z lekką gorączką i osoby w stanie krytycznym. Poseł skrytykował pomysł PiS o ryczałtowym finansowaniu szpitali, które w efekcie końcowym doprowadziło do ich zapaści finansowej, do złych wycen procedur, itp.

Służbie zdrowia należy poświęcić jak najwięcej uwagi, by pacjenci nie czekali miesiącami i latami na wizytę u specjalisty.


Tagi: , , , , , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.