Harcerze z Turku w grupie porządkowej “Harcerskiej Służby Lednica”

Harcerze z Turku w grupie porządkowej “Harcerskiej Służby Lednica”

Harcerska służba to nie tylko wyzwanie, ale i wyjątkowa okazja do niesienia pomocy oraz uczestniczenia w ważnym wydarzeniu duchowym i społecznym. Harcerze z Hufca ZHP Turek udowodnili, że są niezawodnym wsparciem, które potrafi sprostać każdemu zadaniu. W miniony weekend byli częścią grupy porządkowej w ramach „Harcerskiej Służby Lednica”.

Przygotowania do wydarzenia zaczęły się już w piątek. Patrol z Turku dotarł na Pola Lednickie w godzinach popołudniowych. Po rozstawieniu namiotów, uczestnicy wzięli udział w polowej mszy, a następnie odbyła się odprawa dla poszczególnych służb. Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem.

Kolejny dzień rozpoczął się intensywnie. Jeszcze przed południem harcerze wyruszyli w teren, aby koordynować ruch uczestników i zadbać o ich bezpieczeństwo. Dzięki ich pracy, tysiące młodych ludzi mogły bezpiecznie dotrzeć na miejsce i w pełni uczestniczyć w duchowych i integracyjnych aspektach wydarzenia. Punktem podsumowującym całą służbę było wspólne przejście brzez bramę rybę – Bramę Trzeciego Tysiąclecia.

Lednica 2000 to jedno z największych spotkań młodzieży katolickiej w Polsce, które od 1997 roku przyciąga młodych ludzi pragnących wspólnej modlitwy, refleksji oraz zabawy w duchu wiary. Harcerska Służba Lednica to integralna część tego wydarzenia, a harcerze, pełniąc różnorodne funkcje, wspierają organizację i dbają o bezpieczeństwo uczestników. W tym roku harcerze oraz instruktorzy hufca byli częścią liczącej ponad 100 osób służby porządkowej.

materiał prasowy

Tagi: ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.